Pradinis Kultūra Renginiai LR Prezidento Gitano Nausėdos viešnagė Ukmergėje

LR Prezidento Gitano Nausėdos viešnagė Ukmergėje

649
0
Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotraukos/ Robertas Dačkus

Pirmoji ponia lankėsi Ukmergės Antano Smetonos gimnazijoje

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė penktadienį lankėsi Ukmergės Antano Smetonos gimnazijoje, kur bendravo su gimnazistais ir mokytojais, taip pat apsilankė mokinių komandiniame protų mūšio žaidime „Pažink Lietuvą“, kurį organizavo Valstybės pažinimo centro darbuotojai.

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotraukos/ Eitvydas Kinaitis

Diana Nausėdienė bendravo su gimnazistais, jie klausinėjo apie pirmosios ponios veiklas, pomėgius, globojamus projektus.

„Bendraujant su jumis apima pasididžiavimo jaunąja Lietuvos karta jausmas. Esate labai motyvuoti tiek siekti žinių, tiek įprasminti save kitose veiklose, tokiose kaip savanorystė. Jumyse stipri komandinė dvasia, esate tikra bendruomenė, dėkoju pedagogams už vaikams suteiktus sparnus“, – kalbėjo pirmoji ponia.

Diana Nausėdienė palinkėjo gimnazistams sėkmės visuose išbandymuose, rasti unikalų savo kelią, kuris džiugintų ir vestų link asmeninių tikslų realizacijos. „Nebijokite kristi, kilkite ir toliau eikite į priekį – pamatysite, kad viskas yra pasiekiama“, – sakė pirmoji ponia.

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotraukos/ Eitvydas Kinaitis

Pirmoji ponia pasidžiaugė, jog gimnazijoje mokosi daug aukštą motyvaciją turinčių mokinių, ką demonstruoja ir statistiniai rodikliai. 2023 metų Lietuvos gimnazijų reitinguose pagal brandos egzaminų ir stojimo į aukštąsias mokyklas Antano Smetonos gimnazija yra 27 vietoje iš 354 įstaigų.

D. Nausėdienė padėkojo gimnazijos mokytojams už profesionalumą, kantrybę ir atsidavimą ugdant jaunąją kartą ir rengiant ateities lyderius. Pasak pirmosios ponios, geri mokinių pasiekimai byloja apie ugdymo kokybę ir profesinį mokytojų talentą. „Džiaugiuosi, kad suteikiate vaikams drąsos ir laisvės augti, kuriate gerą socialinę gimnazijos atmosferą“, – kalbėjo D. Nausėdienė.

Antano Smetonos gimnazijos pedagogai domėjosi ir Ukrainos centro veikla. Lietuvos ir Ukrainos pirmųjų ponių iniciatyva įkurtas Ukrainos centras sėkmingai veikia ir toliau plečiasi – jame nuo įkūrimo jau apsilankė daugiau nei 37 tūkst. žmonių.

„Tai yra labai svarbus elementai ukrainiečių integracijai Lietuvoje, taip pat pasirengimui grįžti į savo tėvynę ir ją atkurti. O Lietuvos žmonių užsidegimas ir atsidavimas Ukrainai, neblėstantis ryžtas padėti visomis įmanomomis priemonėmis – beribis“, – sakė pirmoji šalies ponia.

Prezidentas Ukmergėje pirmininkavo Nacionalinės visuotinės gynybos koordinavimo tarybos posėdžiui

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotraukos/ Robertas Dačkus

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį, tęsdamas jau tradicinėmis tapusias darbo dienas regionuose, su komanda dirba Ukmergės rajone.

Ukmergėje Prezidentas pirmininkavo Nacionalinės visuotinės gynybos koordinavimo tarybos posėdžiui. Posėdyje buvo apžvelgtas Tarybos sprendimų dėl visuotinės gynybos plano įgyvendinimas, konkretus Tarybos narių įsitraukimas.

Taryba, Prezidento sudaryta iš skirtingų valstybės ir savivaldybių institucijų, ūkio subjektų, nevyriausybinių organizacijų bei pilietinės visuomenės atstovų, siekia visuotinio dalyvavimo rengiantis valstybės gynybai.

Įgalindama Valstybės gynybos plane įtvirtintą visuotinės gynybos principą, Taryba savo veiklos pradžioje visų pirma siekia daugiau aiškumo ir įsitraukimo – kad kiekvienas pilietis žinotų ir galėtų rasti savo vietą įgyvendinant pasirengimą valstybės gynybos užduočių vykdymui.

Posėdžio dalyviai aptarė valstybės rezervo resursų planavimą ir sudarymą, transporto infrastruktūros parengtį. Posėdyje buvo pristatytos Lietuvos Raudonojo kryžiaus inicijuotos pratybos nevyriausybinių organizacijų įsitraukimui ir sąveikai su valstybės gynyba stiprinimui, Lietuvos verslo konfederacijos narių apklausos dėl pramonės prisidėjimo prie gynybos užduočių galimybių rezultatai, Pasaulio lietuvių bendruomenės pateiktas diasporos įsitraukimo į visuotinę Lietuvos gynybą sumanymas.

Ukmergės rajono savivaldybės Administracijos direktorė Inga Pračkailė pristatė savivaldybės sumanymą dėl visuotinio gynybos principo įgyvendinimo Ukmergės rajone.

Prezidentas pažymėjo, kad valstybės institucijos, įsitraukusios į visuotinės gynybos principo įgyvendinimą, turėtų aktyviau siekti, kad verslo, nevyriausybinės organizacijos jungtųsi į bendrą pasirengimą valstybės gynimui.

Posėdyje dalyvavo Tarybos nariai: Lietuvos Nacionalinės nevyriausybinių organizacijų koalicijos direktorė Gaja Šavelė, Lietuvos Raudono kryžiaus generalinė direktorė Ingrida Damulienė, Lietuvos Caritas generalinė sekretorė Deimantė Bukeikaitė, Lietuvos Šaulių sąjungos vadas Linas Idzelis, žurnalistas, visuomenininkas, gynybos ekspertas Edmundas Jakilaitis, karybos ekspertas, mokslininkas Deividas Šlekys, Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Andrius Romanovskis, Lietuvos pramoninkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius, Lietuvos Prekybos įmonių asociacijos direktorė Rūta Vainienė, laikinai einantis Lietuvos savivaldybių asociacijos direktoriaus pareigas Audrius Klišonis, Nacionalinio krizių valdymo centro vadovas Vilmantas Vitkauskas, Lietuvos kariuomenės atstovas Žilvinas Gaubys, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.

Pirmoji ponia onkologinių ligonių asociacijos „Uola“ bendruomenei: jūsų veikla yra nepaprastai svarbi ir reikalinga

 

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotraukos/ Eitvydas Kinaitis

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė penktadienį Ukmergėje susitiko su onkologinių ligonių asociacijos „Uola“ bendruomene.

Pirmajai poniai pristatyti „Uolos“ darbai, kurie yra glaudžiai susiję su Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) veikla.

„Uolos“ bendruomenė teikia psichologinę ir socialinę pagalbą onkologinėmis ligomis sergantiems žmonėms bei jų artimiesiems, skatina visuomenės supratimą apie onkologines ligas, organizuoja edukacinius renginius ir seminarus, bendradarbiauja su gydymo įstaigomis, socialinėmis tarnybomis ir kitomis organizacijomis, teikiančiomis pagalbą onkologiniams ligoniams.

Pasak pirmosios ponios, sergančiųjų asociacija kaip savipagalbos bendruomenė ir asociacijos teikiamos paslaugos gali tapti nepakeičiama atrama ir pagalba onkologiniams ligoniams. „Džiaugiuosi, kad Ukmergėje veikia tokia aktyvi asociacija kaip „Uola“, kuri vienija onkologinėmis ligomis sergančius žmones ir jų artimuosius, teikia jiems psichologinę ir socialinę pagalbą, organizuoja edukacinius renginius, bendruomenines veiklas. Jūsų veikla yra nepaprastai svarbi ir reikalinga“, – asociacijos bendruomenei kalbėjo D. Nausėdienė.

Onkologinė liga – tarsi audra, sujaukianti įprastą gyvenimą, teigė pirmoji ponia. „Ji sukelia baimę, nerimą, vienišumo jausmą ir gali palikti žmogų tarsi stovintį vienam prieš milžinišką bangą. Būtent tokioje situacijoje nepaprastai svarbi tampa atrama – tvirta uola, į kurią galima atsiremti, pasisemti stiprybės ir jausti, kad nesate vieni. Šia uola tapo jūsų organizacija. Jūs esate vieni kitiems uola, nes tokia bendrystė pasižymi keliomis svarbiomis savybėmis: tvirtumu, parama ir pastovumu“, – kalbėjo D. Nausėdienė.

Pirmoji ponia su asociacijos bendruomene kalbėjosi apie emocinę paramą, praktinę pagalbą, psichologinės ir socialinės pagalbos stiprinimą, ankstyvosios diagnostikos svarbą, inovatyvių vaistų prieinamumo problemą.

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotraukos/ Eitvydas Kinaitis

Prezidentas inicijavo Farmacijos įstatymo pakeitimus ir siekia pagerinti pacientų prieinamumą prie inovatyvių medikamentų. Įstatymo projektu Prezidentas siekia pagerinti inovatyvių gydymo metodų ir vaistų prieinamumą labai retomis ligomis sergantiems pacientams ir labai retų žmogaus sveikatos būklių gydymo išlaidų kompensavimo sistemą labiau orientuoti į sprendimų atitikimą paciento poreikiams, padidinti  sprendimų skaidrumą bei pagerinti sprendimų kokybę, įtraukiant į sprendimų priėmimo procesą svarbių suinteresuotų grupių atstovus.

Pirmoji ponia susitikime su Šventupės bendruomene: būtent žmonės daro vietą unikalia ir išskirtine

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotraukos/ Eitvydas Kinaitis

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė penktadienį Ukmergės rajone susitiko su Šventupės bendruomene, taip pat lankėsi Deltuvos senelių namuose.

Šventupės dvaro patalpose pirmajai poniai pristatyta pastato istorija, bendruomenės nariai ir jų veiklos. Bendruomenė įkurta 2003 metais, rūpinasi dvaru, priima turistus, perkasi lauko treniruoklius, švenčia tradicines šventes, organizuoja įvairius renginius.

„Džiaugiuosi ir dėkoju Jums, kad savo iniciatyva ir pastangomis keliate šios vietos dvasią ir miestelį gyvenimui. Tai tvarus būdas puoselėti kultūros paveldą ir šviesti visuomenę, skatinti domėjimąsi regiono istorija. Tokių įveiklintų bendruomenių Lietuvoje kol kas yra labai nedaug“, – sakė D. Nausėdienė.

Pasak pirmosios ponios, būtent žmonės kuria vietos dvasią ir daro vieną ar kitą vietą unikalia ir išskirtine. Jos teigimu, kultūros vertybę kuria žmonės, brangindami, saugodami, kurdami savo gyvenimus ir istorijas. D. Nausėdienė dėkojo Šventupės bendruomenei už aktyvumą ir prisidėjimą puoselėjant ne tik savo gimtąjį kraštą, bet ir visą  Lietuvą.

Deltuvos senelių globos namuose pirmoji ponia bendravo su čia gyvenančiais senoliais ir juos prižiūrinčiu personalu, jai taip pat pristatytas Deltuvos bendruomenės kultūrinis gyvenimas ir bendrystė su senelių globos namais.

Pirmoji ponia darbo dienos Ukmergės rajone metu taip pat lankėsi Ukmergės kultūros centro filiale Deltuvoje, o vakare drauge su Prezidentu dalyvavo susitikime su Ukmergės rajono bendruomene.

Prezidentas Ukmergės rajone: aktyvios vietos bendruomenės kuria stiprią Lietuvą

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotraukos/ Robertas Dačkus

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį su komanda dirbo Ukmergės rajone. Šalies vadovas susitiko su Ukmergės rajono savivaldybės meru Dariumi Varnu ir jo komanda, iniciavo susitikimus su vietos bendruomenėmis.

Valstybės vadovas kartu su pirmąja ponia vizitą Ukmergėje pradėjo padėdami gėlių prie Lietuvos Nepriklausomybės paminklo.

Susitikime su Ukmergės rajono savivaldybės meru Dariumi Varnu Prezidentas aptarė regioninių kelių miestų ir miestelių teritorijose valdymo ir finansavimo perdavimą savivaldybėms, kelių tvarkybai skirtų lėšų trūkumą, Žaliojo kurso priemonių įgyvendinimą savivaldybėje, sveikatos paslaugų, tyrimų ir konsultacijų prieinamumą, įtraukiojo ugdymo įgyvendinimą rajone.

Prezidentas vizito metu aplankė dvidešimt metų skaičiuojančią Žemaitkiemio miestelio bendruomenę. Bendruomenė yra Prezidento inicijuoto projekto „Lietuvos galia“ aktyvi narė, organizuoja įvairius renginius, sporto varžybas, talkas. Taip pat prisideda prie miestelio puoselėjimo smulkiais infrastruktūros projektais.

„Kiekvieną kartą susitikęs su „Lietuvos galios“ iniciatyvomis, įsitikinu, kokie kūrybingi ir veiklūs yra mūsų tautiečiai, koks nuostabus žmonių gebėjimas įkvėpti vieniems kitus bendram veiksmui. Net maža bendruomenė, kurią galbūt dažnas nuvertintų, susitelkusi gali padaryti visiems mums reikšmingų pokyčių“, – susitikimo metu kalbėjo šalies vadovas.

Šalies vadovas pabrėžė, kad „Lietuvos galia“ yra sambūris, kurio nariai yra svarbūs mūsų šalies kūrėjai, bei pažadėjo ir toliau siekti, kad bendruomenės Lietuvoje būtų girdimos ir turėtų kuo geresnes sąlygas veikti.

„Jūsų bendruomenė ir jos iniciatyvos stiprina ne tik jus –  stiprina visą Lietuvą. Net Žemaitkiemio istorija, paženklinta unikalaus gamtos reiškinio – meteoritų, simbolizuoja jūsų išskirtinumą ir stiprybę“, – kalbėjo Prezidentas.

Prezidentas Ukmergėje taip pat pirmininkavo Nacionalinei visuotinės gynybos koordinavimo tarybai, darbo dienos pabaigoje susitiko su Ukmergės rajono bendruomene.

„Lietuvos galia“ – Prezidento Gitano Nausėdos pilietinė iniciatyva, kurios tikslas – skatinti visuomenę įsitraukti į valstybės gyvenimą ir stiprinti pilietinę galią. Projektas kviečia nevyriausybines organizacijas, bendruomenes ir aktyvius piliečius prisijungti prie „Lietuvos galios“ bendruomenės registruojant savo pilietines iniciatyvas interneto platformoje.

 

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia