Pradinis Kultūra Renginiai ES investicijų diena Jūsų mieste

ES investicijų diena Jūsų mieste

619
0

Jau ketvirta savaitė Finansų ministerijos iniciatyva organizuojama informacinė kampanija „ES investicijų diena Jūsų mieste“. Šios kampanijos metu ESinvesticijos.lt komanda lanko daugiau kaip 15 miestų, prioritetą teikdama mažesniesiems.

Taip pat vyksta virtualus protmūšis portale lrytas.lt, kuriame galima laimėti 3 elektrinius paspirtukus ir 5 skrydžius oro balionu. Norėdami dalyvauti protmūšyje, spauskite Čia

Per beveik du dešimtmečius Lietuva jau gavo 20 mlrd. eurų ES investicijų. Dėl šių lėšų galime pasidžiaugti išgražėjusiais miestais ir miesteliais, gerėjančiomis sveikatos, švietimo, socialinėmis bei kultūrinėmis sritimis, inovacijomis moksle ir versle.

Pauliaus Peleckio/BNS nuotr.

Tai jau kasdienybė, nes ES biudžetas – mūsų biudžetas, finansuojamas mūsų pačių lėšomis. Jis surenkamas iš muitų, taikomų importui iš ES nepriklausančių šalių, nedidelės kiekvienoje valstybėje narėje surinkto pridėtinės vertės mokesčio dalies, valstybių narių bendrųjų nacionalinių pajamų dalies, atsižvelgiant į šalių turtingumą, taip pat kitų pajamų.

Tačiau, priešingai nei nacionaliniai biudžetai, ES pinigai yra skirti investicijoms.

Siekiant tolygaus vystymosi, bus investuojama į dešimt Lietuvos regionų centrų. Taip tikimasi suaktyvinti jų ekonominį potencialą. Investicijų naudą pajus ne tik konkretaus miesto, bet ir viso regiono gyventojai. 1,62 mlrd. eurų bus skirta regionams, kurie patys planuos investicijas ir įgalins bendruomenes tarpusavyje susitarti dėl būtinų projektų, svarbių konkretaus regiono strategijai ir vizijai. Regionams iš ES biudžeto skiriama 828 mln. eurų, plane numatyta skatinti vietos bendruomenes, jų verslumą, užtikrinti jų plėtrą, viešųjų paslaugų prieinamumą ir investicijas regionuose.

Pauliaus Peleckio/BNS nuotr.

Dar 709 mln. eurų skiriama socialinei įtraukčiai. Šie pinigai skiriami palankių sąlygų neturintiems asmenims integruoti, lygių galimybių ir aktyvaus dalyvavimo visuomenėje skatinimui, institucinės globos pertvarkai, kompleksinių paslaugų šeimoms vystymui ir kitiems tikslams įgyvendinti.

Aplinkai ir klimato kaitos problemoms spręsti skiriama 638 mln. eurų, mokslui ir inovacijoms – 679 mln. eurų, švietimui – 542 mln. eurų, sveikatai – 531 mln. eurų, verslui – 542 mln. eurų. Skaitmeninimui ir skaitmeniniam junglumui skiriama 154 mln. eurų, darbo rinkai – 320 mln. eurų, kultūrai – 126 mln. eurų. Naujausi kvietimai

Pauliaus Peleckio/BNS nuotr.

Šiandien didžiuojamės, kokie dideli užaugome. Ir užauginome – ne tik gražius miestelius, tvarias inovacijas, bet ir laimingus, savimi pasitikinčius žmones. Kiekvienas ES investicijų euras prisidėjo prie Lietuvos žmonių gerovės ir per du dešimtmečius pakeitė Lietuvos veidą.

Ne visi įgyvendinti pokyčiai yra akivaizdūs – gali atrodyti, kad jie savaime suprantami, tarsi taip buvo visada. Tačiau apsidairykime ir dažniau pastebėkime, kaip aplink mus keičiasi pasaulis.

ES INVESTICIJOS LIETUVAI

Šiuo metu yra įsibėgėjęs naujasis ES investicijų etapas Lietuvoje, kuris truks iki 2027 m., o per jį ekonominės ir socialinės gerovės augimui bus skirta beveik 8 mlrd. eurų. Visos investicijų programos suplanuotos taip, kad būtų mažinami šalies regioniniai skirtumai, skiriant didžiausią dėmesį inovatyvesnei, žalesnei ir pažangesnei Lietuvai Kurti.

PR

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia