Pradinis Lietuvos naujienos Svarbi žinia naudojantiems „Google Pay“: paslaugos greit neliks, ją pakeis kita

Svarbi žinia naudojantiems „Google Pay“: paslaugos greit neliks, ją pakeis kita

340
0

Jei savo telefonu nuolat atsiskaitote kaip banko kortele, verta suklusti – „Google“ skelbia atsisakanti populiarios savo mokėjimo paslaugos „Google Pay“. Ją pakeis kita tą pačią funkciją atliekanti paslauga „Google Wallet“. Anot Arnoldo Lukošiaus, „Tele2“ Inovacijų eksperto, taip siekiama sumažinti skirtingų programėlių skaičių bei palengvinti atsiskaitymus naudotojams, tačiau neliks ir vienos populiarios funkcijos.

Paslaugos nebeliks

„Išmanusis telefonas jau seniai nebėra tik bendravimo priemonė. Jis pakeitė daugybę kitų technologijų – nuo fotoaparato, iki banko kortelės. Pastarąsias žmonės dabar traukia kur kas rečiau – turint savo banko kortelę telefone, užtenka juo priliesti atsiskaitymo aparatą ir taip sumokėti už pirkinius. Žinoma, šių paslaugų kūrėjai nuolat ieško būdų, kaip pagerinti naudojimosi patirtį, o „Google“ tokį pokytį atlieka jau ne pirmą kartą“, – pastebi A. Lukošius.

„Google“ teigimu, plačiai naudojamos „Google Pay“ paslaugos atsisakoma norint supaprastinti mokėjimus. Iki šiol visi „Android“ išmaniųjų telefonų naudotojai galėjo rinktis tiek „Google Pay“, tiek „Google Wallet“ paslaugas. Nors iš esmės jos veikia labai panašiai, „Google Wallet“ yra daug populiaresnė, todėl buvo nuspręsta palikti tik vieną paslaugą.

Bendrovė taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad „Google Wallet“ naudotojams suteikia daugiau galimybių – čia galima saugoti ne tik banko korteles, bet ir vairuotojo pažymėjimą, tapatybės dokumentus, lėktuvų bilietus ir kitus svarbius skaitmeninius dokumentus.

Vis dėlto, naudotojai jau pastebėjo ir vieną pokyčio trūkumą – „Google Wallet“ neleidžia daryti tarpusavio mokėjimų tarp naudotojų – šią funkciją turėjo „Google Pay“. „Tai reiškia, kad naudotojai galėjo lengvai vienas kitam pervesti pinigus be įprastų bankinių prisijungimų ir pavedimų. Nuo šiol šios funkcijos nebeliks“, – sako A. Lukošius.

Skelbiama, kad atsisveikinti su „Google Pay“ platforma bus pradedama šių metų birželį. Šis pokytis pirmiausiai įvyks JAV rinkoje. Naudotojams patariama jau dabar visas finansines operacijas perkelti į „Google Wallet“ paslaugą.

Persigalvojo jau ne kartą

Tiesa, „Tele2“ Inovacijų ekspertas pastebi, kad tokį sprendimą „Google“ priima jau ne pirmą kartą – mokėjimo paslaugas migravo iš vienos platformos į kitą.

„Per pastarąjį dešimtmetį įvyko labai daug pokyčių, susijusių su mokėjimais „Android“ telefonu. Iš pradžių „Google“ pristatė „Google Wallet“, tuomet ją pakeitė „Android Pay“, ši buvo perdaryta į „Google Pay“ ir dabar vėl liks tik „Google Wallet“. Panašu, kad bendrovė vis dar ieško geriausio būdo mokėjimams atlikti“, – sako A. Lukošius.

Ekspertas primena, kad išmaniuoju telefonu fizinėse ar elektroninėse parduotuvėse gali atsiskaityti ne tik „Android“ telefonų naudotojai. Panašią paslaugą siūlo ir „iPhone“ telefonai, kuriuose veikia „Apple Pay“ virtuali piniginė. Joje taip pat galima pridėti banko korteles, lėktuvų ar koncertų bilietus ir kitus dokumentus.

tele2.lt

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia