Pradinis Kultūra Renginiai Birželio 1-ąją Ukmergė paminėjo savo 691-ąjį gimtadienį

Birželio 1-ąją Ukmergė paminėjo savo 691-ąjį gimtadienį

141
0
Dainiaus Vyto nuotr.

Šiai progai organizuotą Ukmergės miesto šventę „Mus jungiantys tiltai“ drąsiai galima vadinti vienu iš didžiausių ir ryškiausių metų įvykių.

Jis buvo dosnus prasmingais renginiais, įspūdingais pasirodymais, audringais koncertais ir sutraukė gausybę žmonių, kurie skleidė tokią puikią nuotaiką, jog jos tikrai nesugadino per Miesto šventės atidarymą netikėtai ir trumpam „prakiuręs“ dangus – nušniokštęs lietus.

Visuomenei pristatytas naujasis Ukmergės rajono Garbės pilietis – Vytautas Tutlys/ Dainiaus Vyto nuotr.

Miesto šventės metu iškilmingai paskelbtas ir visuomenei pristatytas naujasis Ukmergės rajono Garbės pilietis – Vytautas Tutlys. Šis garbingas vardas buvusiam ilgamečiui Ukmergės sporto centro direktoriui V. Tutliui suteiktas už nuopelnus Lietuvos moterų futbolui, socialinės atsakomybės principų diegimą futbole, Lietuvos ir Ukmergės vardo garsinimą.

Ukmergės miesto stadione pirmą kartą surengta Miesto šventė, ko gero, ir pirmą kartą sulaukė tokio didžiulio sveikintojų būrio.

Dainiaus Vyto nuotr.

Ukmergę ir jos gyventojus su švente sveikino bei visais jungiančiais tiltais – matomais ir nematomais – pasidžiaugė Europos komisijos narys Virginijus Sinkevičius, keturi Lietuvos Respublikos Seimo nariai: Juozas Varžgalys, Algirdas Stončaitis, Orinta Leiputė ir Jonas Pinskus, šalies savivaldybių atstovai: Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius, Kazlų Rūdos savivaldybės meras Mantas Varaška, Utenos rajono savivaldybės meras Marijus Kaukėnas, Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, Molėtų savivaldybės vicemerė Vaida Saugūnienė, Prienų rajono savivaldybės vicemerė Jūratė Zailskienė, Švenčionių rajono savivaldybės vicemeras Erikas Demidovas.

Ukmergiškiai savo Miesto šventės džiaugsmu dalijosi ir su svečiais iš užsienio – buvo atvykusios 8 svečių delegacijos (25 žmonės) iš Ukmergės miestų partnerių: Bad Langensalzos (Vokietija), Kiškunmaišos (Vengrija), Korostenio (Ukraina), Krasilyvo (Ukraina), Lyvanų (Latvija), Podolės Kameneco (Ukraina), Tarnowo Podgórne (Lenkija) ir Vusterio (Anglija).

Miesto šventės atidarymo renginį vedė aktorius Giedrius Arbačiauskas, šventinę nuotaiką kūrė grupė „The honkin‘Dudes Brass hand“ ir svečiai iš JAV, Ukmergės rajono folkloro ir šokių kolektyvai, chorai ir kiti artėjančios Dainų šventės „Kad giria žaliuotų“ dalyviai, koncertinį jaudulį dovanojo grupė „Tabasco“ ir atlikėja Monika Liu, pasišokti kvietė vienas garsiausių Lietuvoje didžėjų – DJ Jovani (Jonas Nainys), o vidurnaktį Ukmergės dangų nušvietė įspūdingi šventiniai fejerverkai.

Daiva Zimblienė

Ukmergės rajono savivaldybės informacija

Miesto šventės metu 28 Ukmergės krašto kolektyvai – Lietuvos dainų šventės „Kad giria žaliuotų“ dalyviai bei 8 svečių kolektyvai (tarp kurių 2 buvo iš Latvijos) žiūrovams dovanojo dainas ir šokius Ukmergės krašto dainų šventėje „Mus jungiantys tiltai“. Po koncerto buvo pagerbti kolektyvų vadovai.

Daugiau nuotraukų čia.

Ukmergės kultūros centro informacija

Miesto šventės metu pasveikintas 191 mažylis (101 berniukas ir 90 mergaičių), per pastaruosius metus (nuo praėjusių metų Miesto šventės iki šios) tapusieji naujaisiais ukmergiškiais. Daugiau skaitykite čia.

VšĮ „Nekarūnuotas” šventės metu įrengė žaliąsias kūrybines dirbtuves  „Gėlių bombos”, kurių metu suformuotos „gėlių bombos” buvo paskleistos po Šventosios salą, tikintis sulaukti žiedų.

VšĮ „Nekarūnuotas” inf. ir nuotr.

Praūžė įvairiomis veiklomis gausus turizmo pliažas! Netrūko pramogų, geros nuotaikos, saulės šviesos ir svarbiausia – bendrystės ir šypsenų.

Ukmergės turizmas inf. ir nuotr.

Šventės metu vyko vaikų ir jaunimo „Išdykynės”

Dainiaus Vyto nuotr.

 

Sekite informaciją apie miesto šventę šiose Facebook paskyrose:

Ukmergės rajono savivaldybė

DayNews/Ukmergė

Ukmergės kultūros centras

Ukmergės turizmas

Kas vyksta Ukmergėje

Ukmergės švietimas

Miško broliai

Sporto klubas „Vilkas”

Ukmergės kraštotyros muziejus

Ukmergės sporto centras

vilkmerge.lt nuotr.

 

 

 

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia