Pradinis Lietuvos naujienos VMI skelbia naujausius gyventojų turto deklaracijų duomenis už 2022 metus

VMI skelbia naujausius gyventojų turto deklaracijų duomenis už 2022 metus

675
0

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Vilniaus AVMI) informuoja, kad VMI internetinėje svetainėje atnaujinti ir paskelbti metinių gyventojų (šeimos) turto deklaracijų duomenis už 2022 metus. Šiemet gyventojai gali susipažinti su 47 tūkst. viešai skelbiamų turto deklaracijų išrašų. Atnaujinti duomenys skelbiami čia.

„Remiantis naujausiais duomenimis, dėl užimamų pareigų už 2022 metus turto deklaracijas turėjo pateikti apie 1 tūkst. Ukmergės rajono savivaldybės gyventojų. Džiugu, kad iš jų daugiau nei 90 proc. tai padarė laiku. Gyventojai, kurie dar nepateikė turto deklaracijos, turėtų suskubti tai padaryti“, – teigia Vilniaus AVMI viršininkė Virginija Ginevičienė ir primena, kad patogiausias būdas pateikti minimą deklaraciją – naudojantis VMI Elektroninio deklaravimo sistema.

Skelbiami duomenys skirstomi pagal turto grupes (gyvenamųjų namų, žemės sklypų, akcijų vertė, kredito įstaigose turimos piniginės lėšos ir pan.), juos galima palyginti pagal skirtingus laikotarpius, pasirinkti rodyti ir sutuoktinio už atitinkamus laikotarpius pateiktų turto deklaracijų duomenis.

VMI primena, kad turtą Lietuvoje ir užsienyje deklaruoti privalo[1] Seimo paskirti biudžetinių institucijų ir įstaigų vadovai bei pareigūnai, valstybės politikai ir tarnautojai, valstybės ar savivaldybių įstaigų, įskaitant aukštųjų mokyklų, akcinių, uždarųjų akcinių bendrovių padalinių (jei akcininkė ar steigėja yra valstybė ar savivaldybė) vadovai ir jų pavaduotojai, nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių vadovai. Taip pat teisėjai, notarai, prokurorai, antstoliai ir kiti įstatyme išvardinti asmenys bei jų šeimos nariai.

Viešai skelbiami valstybės tarnautojų ir kitų asmenų turto duomenys skirti viešumui ir skaidrumui užtikrinti bei bendrai visuomenės savikontrolei. Kai kurių pareigybių, tokių kaip profesinės karo tarnybos karininkai, žvalgybos pareigūnai, prokurorai bei kiti – duomenys neskelbiami. Svarbu pažymėti, kad, jei gyventojas ar jo sutuoktinis nėra pateikęs (nors privalėjo) turto deklaracijos, išrašai bus paskelbti tik ją pateikus.

Daugiau informacijos apie gyventojų turto deklaracijų duomenis rasite čia. Konsultacijos mokesčių klausimais teikiame telefonu 1882 (+370 5 260 5060), o nuotolines paslaugas – 8 5 2191 777. Paslaugos ir konsultacijos klientų aptarnavimo padaliniuose – su išankstinė rezervacija.

[1] pagal Gyventojų turto deklaravimo įstatymą (GTDĮ)

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia