Pradinis Švietimas Siesikiečiai Kroatijoje

Siesikiečiai Kroatijoje

762
0

2022 m. spalio pradžioje Siesikų gimnazijos Erasmus+ komanda vyko į trečią projekto „The Unity of 3 C’SHIP: Climate, Culture and Citizenship“ susitikimą nedideliame Tovarniko miestelyje Kroatijoje. Tovarnikas yra visai šalia Serbijos sienos ir nutolęs apie 30-60 km nuo didesnių miestų: Vukovar, Ilok, Vinkovci, Osijek, kuriuos mes taip pat aplankėme.

Tovarniko A.G. Matošo pagrindinėje mokykloje susirinko visi projekto partneriai iš Lietuvos, Turkijos, Lenkijos, Italijos ir Kroatijos. Šio susitikimo tema – „Klimato kaita ir dirvožemis“. Mokiniai buvo suskirstyti į tarptautines komandas, tyrė dirvožemį, sodino augalus, skynė obuolius ir vynuoges, gamino sultis, konservavo vaisius, kepė obuolių pyragėlius. Buvo labai smagu kartu su kitų šalių mokiniais gaminti, bendrauti, po to tvarkytis ir, baigus darbus, pramogauti. O pramogų tikrai užteko –  projekto partneriai dalyvavo miestelio moliūgų šventėje, knygų šventėje, ekskursijose.

Visą savaitę gyvenome labai gražiame Vukovar mieste. Tai didžiausias Kroatijos miestas ir uostas prie Dunojaus, nukentėjęs per Jugoslavijos karus 1991-2001 metais. Dar ir dabar galima pamatyti apšaudytomis sienomis namus, menančius žiaurias dienas, kai daugybė žmonių žuvo arba buvo išvežti į koncentracijos lagerius Serbijoje. Tačiau kroatai išsikovojo nepriklausomybę ir puošia savo miestus. Vukovare aplankėme daugybę istorinių pastatų, paminklų, o viena įspūdingiausių skulptūrų yra Vučedolo balandėlė. Ji yra labai svarbi miestui, nes manoma, kad 1938 metais iškastas balandėlės formos apeiginis indas buvo pagamintas 2800 – 2500 m. pr. Kr. Vučedolas visada visame pasaulyje garsėjo savo keramika ir ši balandėlė tarsi atspindi keramikos istoriją.

Laisvalaikiu aplankėme labai daug vietovių – Kopački Rit gamtos parką. Jį sudaro daugybė Dunojaus upių užtakų ir tvenkinių. Tai viena didžiausių ir patraukliausių išlikusių nepaliestų pelkių Europoje. Čia peri apie 260 įvairių paukščių rūšių. Taip pat miestus – Vinkovci, kuris laikomas seniausia Europos gyvenviete; Ilok ir jo pilį; Osijek mieste grožėjomės įspūdinga architektūra.

Šios projekto veiklos finansuojamos iš Europos Sąjungos lėšų ir yra puiki galimybė mokiniams susipažinti su kitų šalių kultūra, tobulinti užsienio kalbų įgūdžius.

Erasmus+ projekto koordinatorė Violeta Grigaliūnienė

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia