Pradinis Lietuvos naujienos Viešai skelbiami gyventojų turto deklaracijų duomenys už 2023 metus

Viešai skelbiami gyventojų turto deklaracijų duomenys už 2023 metus

173
0

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad internetinėje svetainėje atnaujino ir paskelbė metinių gyventojų (šeimos) turto deklaracijų duomenis už 2023 metus. Šiemet gyventojai gali susipažinti su beveik 47 tūkst. viešai skelbiamų turto deklaracijų išrašų. Atnaujinti duomenys skelbiami čia, ataskaitiniais metais pasirinkus 2023 m.

„Šiemet dėl užimamų pareigų už praėjusius metus turto deklaracijas turėjo pateikti 947 Ukmergės rajono gyventojai, šią pareigą atliko apie 99 proc. Visgi, 14 gyventojų turto deklaracijų dar nepateikė“, – teigia Vilniaus AVMI vadovė Virginija Ginevičienė, ragindama vėluojančius nebedelsti.

Patogiausias būdas pateikti minimą deklaraciją – naudojantis VMI Elektroninio deklaravimo sistema.

Duomenys pagal turto grupes, viešai skelbiami ne visų deklaracijų išrašai

Skelbiami duomenys skirstomi pagal turto grupes (gyvenamųjų namų, žemės sklypų, akcijų vertė, kredito įstaigose turimos piniginės lėšos ir pan.), juos galima palyginti pagal skirtingus laikotarpius, pasirinkti rodyti ir sutuoktinio už atitinkamus laikotarpius pateiktų turto deklaracijų duomenis.

VMI primena, kad turtą Lietuvoje ir užsienyje deklaruoti privalo[1] Seimo paskirti biudžetinių institucijų ir įstaigų vadovai bei pareigūnai, valstybės politikai ir tarnautojai, valstybės ar savivaldybių įstaigų, įskaitant aukštųjų mokyklų, akcinių, uždarųjų akcinių bendrovių padalinių (jei akcininkė ar steigėja yra valstybė ar savivaldybė) vadovai ir jų pavaduotojai, nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių vadovai. Taip pat teisėjai, notarai, prokurorai, antstoliai ir kiti įstatyme išvardinti asmenys bei jų šeimos nariai.

Viešai skelbiami valstybės tarnautojų ir kitų asmenų turto deklaracijų duomenys skirti viešumui ir skaidrumui užtikrinti bei bendrai visuomenės savikontrolei. Kai kurių pareigybių, tokių kaip profesinės karo tarnybos karininkai, žvalgybos pareigūnai, prokurorai bei kiti – duomenys neskelbiami. Svarbu pažymėti, kad, jei gyventojas ar jo sutuoktinis nėra pateikęs (nors privalėjo) turto deklaracijos, išrašai bus paskelbti tik ją pateikus.

Kas laukia nedeklaravusių turto gyventojų?

Priminimus apie nepateiktą turto deklaraciją gavusiems, tačiau jos vis dar nepateikusiems asmenims ši pareiga pateikti deklaraciją išlieka. Jei gyventojas ir po VMI priminimo neteikia deklaracijos, ateityje gali laukti tiek įspėjimas, tiek atitinkama bauda[2].

Daugiau informacijos apie gyventojų (šeimos) turto deklaravimą rasite čia. Konsultacijos mokesčių klausimais teikiame telefonu +370 5 260 5060. Paslaugos ir konsultacijos klientų aptarnavimo padaliniuose – su išankstinė rezervacija.

 

[1] pagal Gyventojų turto deklaravimo įstatymą (GTDĮ)

[2] Pagal LR Administracinių nusižengimų kodekso 187 straipsnį turto ir (ar) pajamų deklaravimo tvarkos pažeidimas, turto ir (ar) pajamų deklaracijų arba kitų su turtu ir (ar) pajamomis susijusių ataskaitų pavėluotas pateikimas mokesčių administratoriui ar nepateikimas, neteisingų duomenų įrašymas į mokesčių administratoriui pateiktas turto ir (ar) pajamų deklaracijas arba kitas ataskaitas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo aštuoniasdešimt iki vieno šimto aštuoniasdešimt eurų.

vmi.lt

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia