Pradinis Aktualijos Pranešimai Dieną be automobilio – 1000 nemokamų el. paspirtukų visoje šalyje

Dieną be automobilio – 1000 nemokamų el. paspirtukų visoje šalyje

563
0

Visą penktadienį (rugsėjo 22 d.) susisiekimo paslaugų platforma „Bolt“ tūkstančiui iš savo paspirtukų 15-oje Lietuvos miestų taikys nulinę kainą tiek atrakinimui, tiek neribotą kelionės laiką. Tokiu būdu siekiama ne tik paskatinti gyventojus prisidėti prie tradiciškai minimos Dienos be automobilio, bet ir pakviesti kurti naujus judrumo įpročius.

Alternatyvos automobiliui už jį patrauklesnės gali būti tik visos drauge, kai miestų gyventojas kaskart renkasi jo kelionei tinkamiausią priemonę. Viena jų – elektrinis paspirtukas – kiekvienas jį yra matęs, tačiau didžioji dauguma gyventojų niekada nėra juo riedėję. Tiek judumo savaitės atidarymo renginyje, tiek prisidėdami prie Dienos be automobilio tradicijos, kviečiame gyventojus jaukintis naujas transporto priemones”, – sako Benas Jurlovas, „Bolt” operacijų vadovas Lietuvoje.

Pasak jo, praėjusiais metais gyventojams buvo pasiūlyta 500 nemokamų paspirtukų – akcija sulaukė didelio pasisekimo, o „Bolt” – naujų vartotojų prieaugio, todėl šiemet nuspręsta miestiečiams padovanoti dvigubai daugiau kelionių. Iniciatyva išsiplėtė ir už šalies ribų – nemokami paspirtukai lauks ir Latvijos, Estijos bei Lenkijos miestų gyventojų.

Tokiu būdu nemokamai turėtų keliauti tūkstančiai žmonių, o daugeliui nuolatinių vartotojų tai tiesiog taps siurprizu. Akcijos sumanytojai įsitikinę, kad simbolinė diena be automobilio gali tapti gyvu įpročiu rinktis alternatyvas nuosavam automobiliui ir galiausiai paskatinti atsisakyti automobilio apskritai.

„Pastaraisiais metais elektriniai paspirtukai buvo visuomenės diskusijų taikiklyje, tačiau pagrindinis jų poveikis miestams dažniausiai lieka paraštėse – ši transporto priemonė užpildė miestams taip reikalingą trumpų kelionių nišą. Drauge su dviračiais, vaikščiojimu pėsčiomis bei viešuoju transportu, el. paspirtukai gali tapti realia alternatyva nuosaviems automobiliams”, – įsitikinęs B. Jurlovas.

Jo teigimu, geriausias to įrodymas – hibridinės kelionės, kai žmogus renkasi transporto priemonių derinį. Praėjusiais metais, apklausus „Bolt” el. paspirtukų vartotojus Lietuvoje, paaiškėjo, kad daugiau nei trečdalis jų keliones derina su viešuoju transportu.

Šiuo metu „Bolt” paspirtukais naudojasi Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus, Marijampolės, Mažeikių, Kėdainių, Ukmergės, Jonavos, Utenos, Tauragės, Trakų ir Kazlų Rūdos gyventojai ir miestų svečiai.

 Apie „Bolt“

„Bolt“ – pirmoji Europoje daugiafunkcė programėlė, kurios pagrindinis tikslas – įperkamas, patogesnis ir patikimesnis keliavimas mieste. „Bolt“  paslaugomis šiuo metu naudojasi daugiau nei 150 mln. klientų iš 45 šalių bei daugiau nei iš 400 miestų Europoje ir Afrikoje. Kompanija siekia paspartinti perėjimą nuo nuosavų automobilių naudojimo iki bendro ir tvaresnio mobilumo pasitelkiant „Bolt“ teikiamas paslaugas. Kompanijos teikiamų paslaugų sąraše – pavėžėjimas, mikromobilumą gerinančios automobilių ir elektrinių paspirtukų dalijimosi paslaugos, maisto į namus bei maisto prekių pristatymas. Įmonė veikia pagal „Žaliąjį planą“ ir yra įsipareigojusi mažinti savo automobilių paliekamą ekologinį pėdsaką bei siūlyti aplinkai draugiškas paslaugų alternatyvas. „Bolt“ paslaugos teikiamos net 23-uose Lietuvos miestuose.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia