Pradinis Kultūra Anonsai Medžiotojai su miškininkais jungiasi į būrį apsaugoti medelius!

Medžiotojai su miškininkais jungiasi į būrį apsaugoti medelius!

663
0

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija (LMŽD) bei Valstybinių miškų urėdija (VMU) jungiasi į talką apsaugoti jaunus medelius repelentais!

Tam, kad jauni medeliai sėkmingai užaugtų, svarbu apsaugoti juos nuo ūglius paskanauti mėgstančių kanopinių miško gyventojų. Miškininkai šiam tikslui kasmet jaunuolynus bei želdynus tepa specialiu repelentu, kuris atbaido į jaunuolyną maitintis užsukančius laukinius gyvūnus.

Šiemet miškininkams į pagalbą atskuba medžiotojai, kurie kartu padės apsaugoti jaunus medelius nuo žvėrelių daromos žalos medelių augimo laikotarpiu.

Tai pirmoji LMŽD iškelta iniciatyva, kurios metu miškininkams padėsime apsaugoti medelius nuo laukinių gyvūnų daromos žalos – sako LMŽD direktorius Laimonas Daukša. Juk mes, medžiotojai esame atsakingi už medžiojamųjų gyvūnų populiacijų reguliavimą ir prisidedame prie medžiojamųjų gyvūnų daromos žalos prevencijos priemonių įgyvendinimo. Iš medžiotojų sumokėtų mokesčių už medžiojamųjų gyvūnų išteklių naudojimą yra finansuojamos pagalbinės medžiojamųjų gyvūnų daromos žalos prevencijos priemonės (želdinių apdorojimas repelentais, aptvėrimas tvoromis ar apsauginėmis juostomis, želdinių, gerinančių laukinių gyvūnų natūralias mitybos sąlygas, veisimas ir kitos priemonės). Pastaraisiais metais gausėjant medžiojamųjų gyvūnų populiacijoms, didėja žala miškams ir žemės ūkiui, o kartu su didėjančia žala didėja ir medžiotojų atsakomybė. Atsižvelgiant į tai, medžiotojai turi ieškoti naujų būdų užtikrinti gyvūnų gausos ir padarytos žalos balansą bei kurti glaudesnius santykius su žalą patiriančiais ūkio subjektais.

Viena iš LMŽD narių (rajoninių draugijų/skyrių) pareigų – aktyviai dalyvauti gamtosaugos veikloje, populiarinti gamtosaugos idėjas bei, vykdant draugijos veiklą, glaudžiai bendradarbiauti su miškų ir žemės ūkio institucijomis bei organizacijomis.

Siekiant aktyvesnio medžiotojų dalyvavimo gamtosauginėje veikloje ir glaudesnio bendradarbiavimo su miškininkais bei ugdant medžiotojų socialinę atsakomybę, LMŽD kartu su VMU pirmą kartą organizuoja miško želdinių apsaugos nuo laukinių gyvūnų pažeidimų (tepant repelentais) akciją „Medžiotojas ir medelis“. Akcija vyks savaitę laiko spalio 2-7 dienomis, kiekviename VMU regioniniame padalinyje, registraciją vykdo LMŽD rajoninės draugijos/skyriai. Kontaktai: http://lmzd.lt/struktura

Ukmergės medžiotojų ir žvejų draugija
Gruodžio 17 – osios g. 34, 20139 Ukmergė
(8 340) 42 318
mzd.ukmerge@gmail.com
Valdybos pirmininkas, medžioklės žinovas žuvininkas Arūnas Pračkaila, tel. 8 620 20 781, 8 616 06999

Akcijoje dalyvauti gali medžiotojai ir jų šeimos nariai bei visi norintys.

Siekiamybė, kad bendrai akcijoje sudalyvautų bent 1000 medžiotojų, apsaugotume bent 100 ha miško želdinių, užmegztume santykius su vietos miškininkais ir ši akcija taptų tradicine medžiotojų akcija.

VMU suteiks visas reikalingas priemones ir praves instruktažą, supažindins su miškininkystės veikla ir miškininkų kasdienybe, papasakos apie repelentų naudą ir t.t. Dalyvių apranga ir avalynė pritaikyta prie oro temperatūros. Po renginio Jūsų laukia medžiotojų vaišės.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia