Pradinis Gyvenimas Patarimai Kokį benziną pilti į žoliapjovę?

Kokį benziną pilti į žoliapjovę?

533
0

Daugeliui namų savininkų žoliapjovė yra nepakeičiamas įrankis, padedantis išlaikyti nepriekaištingą veją. Kaip ir visų mašinų, žoliapjovės našumui įtakos turi įvairūs veiksniai, o degalų tipas yra labai svarbus. Nors tai gali atrodyti nereikšminga, tinkamo benzino naudojimas gali smarkiai paveikti vejapjovės efektyvumą, galią ir net jos ilgaamžiškumą. Ir atvirkščiai, naudojant netinkamą ar prastos kokybės benziną, gali sumažėti efektyvumas, variklis gali stuksenti arba atsirasti kitų nepageidaujamų padarinių, pavyzdžiui, karbiuratoriuje gali susikaupti nešvarumų. Norint užtikrinti optimalų veikimą ir prailginti mašinos tarnavimo laiką, labai svarbu suprasti įvairių rūšių benzino niuansus ir jų suderinamumą su konkrečiu vejapjovės modeliu.

Benzino tipai

Aptariant benzino tipus, dažnai klaidingai manoma, kad benzininė žoliapjovė nereikalauja geresnio kuro, nei paprasto vietinėje degalinėje parduodamo benzino. Tai nėra visiškai teisinga. Dauguma benzininių žoliapjovių, ypač skirtų naudoti buityje, efektyviai veikia naudodamos standartinį bešvinį benziną. Šio tipo degalai, kurie degalinėse dažniausiai žymimi 87 oktaninio skaičiaus ženklu, yra sukurti taip, kad užsidegtų esant tam tikrai temperatūrai ir slėgiui variklio degimo kameroje. Naudojant jį žoliapjovėms, užtikrinama pusiausvyra tarp našumo ir ekonomiškumo. Be to, standartinis bešvinis benzinas paprastai rafinuojamas, pašalinant kenksmingus teršalus, taip užtikrinant švarų degimą ir sumažinant tikimybę, kad vejapjovės variklyje liks likučių. Tačiau būtina užtikrinti, kad benzinas būtų šviežias ir tinkamai laikomas, nes pasenęs arba netinkamai laikomas benzinas laikui bėgant gali degraduoti, todėl degimas bus ne toks efektyvus ir gali kilti problemų su varikliu.

Etanolio kiekis

Nors standartinis bešvinis benzinas tinka vejapjovėms, būtina atkreipti dėmesį į etanolio kiekį degaluose. Etanolis – biodegalų priedas, gaminamas iš kukurūzų arba cukranendrių, – dažnai maišomas su benzinu siekiant sumažinti išmetamųjų teršalų kiekį ir priklausomybę nuo naftos. Tačiau daugelis žoliapjovių, ypač senesnių modelių, nėra pritaikytos dideliam etanolio kiekiui. Benzinas, kuriame yra daugiau kaip 10 % etanolio (E10), gali sukelti koroziją, sutrumpinti variklio tarnavimo laiką ir sukelti užvedimo problemų. Todėl patartina vengti benzino mišinių su dideliu etanolio kiekiu, pavyzdžiui, E15 arba E85, skirtų jūsų žoliapjovei.

Aukščiausios kokybės benzinas

Kai kurie namų savininkai svarsto, ar aukščiausios kokybės benzinas, kurio oktaninis skaičius yra 91 arba didesnis, būtų naudingas jų vejapjovei. Nors aukščiausios klasės benzinas gali būti naudingas aukštos klasės transporto priemonėms, daugumai vejapjovių tokie aukšto oktaninio skaičiaus degalai nereikalingi. Naudojant aukščiausios klasės benziną standartinėje žoliapjovėje, jos našumas paprastai pastebimai nepadidėja. Be to, tai gali būti nereikalingos išlaidos, nes standartinis bešvinis benzinas paprastai yra pigesnis ir tinkamai tenkina žoliapjovės poreikius.

Stabilizatoriai ir saugojimas

Jei žolę pjaunate retai arba jei ruošiatės žoliapjovę laikyti ilgesnį laiką, pavyzdžiui, žiemą, į benziną vertėtų įpilti degalų stabilizatoriaus. Laikui bėgant benzinas gali suprastėti ir susidaryti derva arba lakas, kuris gali užkimšti žoliapjovės degalų sistemą. Stabilizatorius neleidžia degalams suirti ir užtikrina, kad vejapjovė po ilgo laikymo sklandžiai įsijungtų.

Išvada

Tinkamo benzino parinkimas žoliapjovei yra esminis veiksnys, lemiantis efektyvų jos veikimą ir ilgaamžiškumą. Standartinis bešvinis benzinas, kurio oktaninis skaičius 87, paprastai yra geriausias pasirinkimas daugumai vejapjovių. Venkite degalų su dideliu etanolio kiekiu ir nepamirškite, kad nors aukščiausios klasės benzinas nepakenks jūsų vejapjovei, jis taip pat gali neturėti jokių aiškių privalumų. Galiausiai, degalų stabilizatoriaus naudojimas gali būti puiki prevencinė priemonė, ypač jei žoliapjovės nenaudojate reguliariai. Tiems, kurie nori giliau pasinerti į savo sodo įrankių optimizavimą ir gauti daugiau įžvalgų įvairiomis susijusiomis temomis, Varlė.lt specialistai visada pasiruošę atsakyti į bet kokius jūsų klausimus.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia