Pradinis Verslas Rėmėjų medžiaga Kaip išgydyti kosulį?

Kaip išgydyti kosulį?

612
0

Kosulys yra apsauginis organizmo refleksas, padedantis iš kvėpavimo takų pašalinti įvairius svetimkūnius. Jis gali būti skirstomas į sausą arba drėgną. Kosulys atsiranda dėl itin skirtingų priežasčių. Tad, jei šis yra labai stiprus arba užsitęsia ilgesnį laiką, nepamirškite kreiptis į gydytojus. Kita vertus, kai kuriais atvejais jį palengvinančių priemonių galima ieškoti ir patiems. Tad, ką reikėtų daryti, norint išgydyti kosulį?

Vaistai nuo kosulio vaikams

Vaikams dažniausiai tinka įvairūs sirupai nuo kosulio. Įprastai šie pasižymi ganėtinai maloniu skoniu, patinkančiu daugeliui mažylių. Be jokios abejonės, visuomet svarbu atsižvelgti į kosulio specifiką. Jeigu jis ūmus ir trunka neilgai – gali pakakti paprastų augalinių tablečių. Kita vertus, pastebėjusiems, jog vaiko kosulys užsitęsė arba yra ganėtinai stiprus, vertėtų kreiptis į gydytoją bei neužsiimti savigyda. Atminkite, kad toks simptomas gali atsirasti dėl daugybės skirtingų priežasčių. Kartais tai lemia peršalimas, tačiau neretai susiduriama ir su refliuksu, apie kurį užmiršta nemažai asmenų. Tad, tokiu atveju, geriausią vaistą pasiūlys būtent gydytojai.

Kita vertus, jei susidūrėte su kosėjančiu kūdikiu, neatidėliokite ir bet kokiu atveju kreipkitės į specialistus. Tokiems mažyliams įvairių komplikacijų rizika yra gerokai didesnė. Tad verčiau nerizikuokite.

Kaip kosulį gydyti suaugusiems?

Vos sukosėjus, suaugusiems žmonėms tikrai nebūtina skubėti pas gydytoją. Be jokios abejonės, tai labai priklauso nuo bendros savijautos ir kitų vyraujančių ligos požymių. Visgi, jeigu pastebite, kad kosulys greičiausiai tėra vienas iš peršalimo simptomų, pamėginkite įsigyti augalinių preparatų. Taipogi, rekomenduojama kurį laiką pailsėti, vartoti kuo daugiau šiltų skysčių. Dažnam asmeniui padeda ir saugios inhaliacijos. Be jokios abejonės, jeigu kosulys užsitęsė arba pakeitė savo pobūdį, vertėtų kreiptis į gydytoją. Nedelsti reikėtų ir vyresniems, lėtinėmis ligomis sergantiems bei nusilpusiu imunitetu pasižymintiems asmenims. Kita vertus, esant lengvesniam kosuliui, dėl tinkamų vaistų galite pasitarti su vaistininku.

Sausio kosulio ypatumai

Sausas kosulys dažniausiai prasideda kutenimu gerklėje. Visgi, priešingai nei drėgno atsikosėjimo atveju, pastarojo metu iš kvėpavimo takų nėra išstumiamos gleivės. Dėl šios priežasties, sausas kosulys dažnai būna valdomas kiek sunkiau ir trunka gerokai ilgiau. Jo atsiradimą lemia itin skirtingi aspektai. Kartais tai gali būti ore tvyrančios dulkės ar toksinai. Kita vertus, sausas kosulys pasireiškia ir sergant peršalimo ligomis, gripu, laringitu, sinusitu ar astma. Be to, kartais šis signalizuoja apie gastroezofaginį refliuksą. Su didesne sauso kosulio rizika dažnai susiduria rūkantys žmonės. Kita vertus, šis taip pat būdingas gyvenantiems užteršto oro teritorijose ar kontaktuojantiems su sergančiais infekcinėmis kvėpavimo takų ligomis.

Susidūrusiems su sausu kosuliu reikėtų pasirūpinti, jog namuose būtų pakankamai drėgmės. Nepamirškite vartoti kuo daugiau šiltų skysčių. Tai gali būti tiek arbatos, tiek įvairios sriubos ar sultiniai. Be jokios abejonės, taip pat nepamirškite vartoti ir pakankamai vandens. Žinoma, svarbu pasirūpinti tinkama bei subalansuota mityba, dažniau būti gryname ore. Be to, rūkantiems reikėtų pasistengti atsikratyti šio žalingo įpročio. Kitu atveju, sausas kosulys greičiausiai kankins dar ilgai.

Drėgnas kosulys

 Drėgnas kosulys yra laikomas produktyviu, todėl pagrindinis jo gydymas – tai skatinti tolimesnį atsikosėjimą. Šis gali būti paviršutinis arba gilus. Dažniausiai tai priklauso nuo skreplių kiekio. Drėgnas kosulys praeina tuomet, kai iš kvėpavimo takų pasišalina ligos sukėlėjai. Tad skatinti atsikosėjimą yra labai svarbu. Tai gali padėti apsisaugoti nuo įvairių komplikacijų. Jei kosulys trunka mažiau nei 3 savaites, jį galima laikyti ūmiu, o jeigu ilgiau – lėtiniu.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia