Pradinis Aktualijos Pranešimai „Bolt“ pradeda el. paspirtukų sezoną ir Ukmergėje

„Bolt“ pradeda el. paspirtukų sezoną ir Ukmergėje

600
0
Dainiaus Vyto nuotrauka/ukmerge.lt
Į Lietuvos miestų gatves šią savaitę sugrįžta žalieji el. paspirtukai – susisiekimo paslaugų platforma „Bolt“ pradeda penktąjį sezoną mūsų šalyje.
Prie dvylikos lig šiol tvariai keliavusių miestų jungiasi Ukmergė ir Jonava, o įsibėgėjus sezonui planuojama plėtra ir kituose miestuose.
„Šįkart žiema buvo pakankamai švelni, todėl vos pakilus termometro stulpeliui, sulaukdavome nekantrių vartotojų klausimų. Vis dėlto, Lietuvos klimatas nėra toks kaip Vakarų Europos miestuose, kur paspirtukai rieda visus metus, o deaktyvuojami tik Naujųjų metų proga – saugumo tikslais”, – žiemos pertrauką reziumuoja Benas Jurlovas, „Bolt“ dalijimosi paslaugų vyr. specialistas. Būtent eismo dalyvių saugumas, pasak jo, bus šio sezono prioritetas.
„Tai nėra vien deklaracija – praėjusiais metais buvo sukurta strategija nelaimingų atsitikimų ir netinkamo parkavimo prevencijai, todėl šiemet laukia tiesiog didelis mūsų komandos darbas viso sezono metu. Kaip ir anksčiau – tikime vartotojų, ypač naujokų, edukacija, o antrasis laiptelis – tai individualus darbas su tais, kuriems žinutės programėlėje ar bendro perspėjimo nepakanka. Parkavimo klausimu geriausias to pavyzdys yra „Bolt Patrol“ tarnyba, kuri ir toliau tęs darbą miestuose. Galiausiai, būsime griežtesni piktnaudžiaujantiems – esame pasiryžę aktyviai blokuoti netinkamai besielgiančius paspirtukų naudotojus”, – vardija B. Jurlovas.
Jo teigimu, platforma leidžia stebėti ir analizuoti vartotojų bazę. Jeigu naujokus būtina edukuoti, perspėti, atkreipti dėmesį, tai antrą ar trečią sezoną ant paspirtuko stovintis miestietis – turėtų būti pakankamai įgudęs tiek važiuoti, tiek užtikrinti kitų eismo dalyvių saugumą. Priešingu atveju – jam ne vieta ant žaliojo paspirtuko.
„Mūsų požiūris į paspirtukų eismo saugumą ir praėjusiais metais pradėti darbai iš esmės sutampa su vyriausybės nuomone, todėl parlamentui apsisprendus dėl transporto priemonės apibrėžimo ir kelių eismo taisyklių pakeitimų, būsime vienas iš pagrindinių partnerių įgyvendinant naująjį reguliavimą”, – mano B. Jurlovas. Pasak jo, viena iš efektyviausių priemonių kaip galima labiau sumažinti sunkių traumų tikimybę – riboti maksimalų paspirtuko išvystomą greitį. Skirtingai nei individualūs paspirtukai, platforma tą daro centralizuotai. Praėjusiais metais, „Bolt” išplėtė greičio ribojimo zonas Vilniuje ir Kaune, konsultuojamasi ir su kitais miestais.
„Bolt“ paspirtukais Lietuvoje naudojasi Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, Alytaus, Marijampolės, Mažeikių, Kėdainių, Tauragės, Ukmergės, Jonavos, Trakų, Kazlų Rūdos gyventojai ir šių miestų svečiai.
Tiesa, ne visi ukmergiškiai patenkinti tokiu sprendimu: (komentarai iš vilkmerge.lt ir ukmergiškiai Facebook bendruomenių)

KAIP NAUDOTIS PASLAUGA:?

Prieš pradedant naudotis paspirtukų nuomos paslaugomis į savo mobilųjį telefoną turite parsisiųsti mobiliąją aplikaciją „Bolt“, kurioje matysite Ukmergės miesto žemėlapį su paspirtukų buvimo vietomis, kokį atstumą jais galite nuvažiuoti ir daug kitos informacijos.

Parsisiųsti aplikaciją galite paspaudę nuorodą: https://bit.ly/Taptobolt

Primename paspirtuko saugaus naudojimo taisykles:

  • prieš pradedant kelionę įsitikinkite, jog paspirtukas techniškai tvarkingas – radus techniškai netvarkingą paspirtuką apie gedimą informuokite „Bolt“ programėlėje, internetinėje svetainėje https://bolt.eu/lt/report-scooter/, el. paštu vilnius@bolt.eu arba susisiekite telefonu Nr. +37063914444;
  • paspirtuku galima važiuoti 1 asmeniui;
  • paspirtuku važiuoti per pėsčiųjų perėjas draudžiama;
  • kelionės metu vairą laikykite dviem rankomis;
  • rekomenduojama kelionės metu dėvėti šalmą.

Nepamirškite, baigę naudotis paspirtuku, palikite jį nurodytose vietose bei pažymėkite tai „Bolt“ programėlėje.

ukmerge.lt ir Bolt.lt  informacija

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia