Pradinis Lietuvos naujienos Vėl platinami melagingi laiškai „Sodros“ vardu

Vėl platinami melagingi laiškai „Sodros“ vardu

214
0
vilkmerge.lt archyvo nuotr.

Į gyventojų elektroninio pašto dėžutes atkeliauja sukčių laiškai, siunčiami „Sodros“ vardu. Nieko bendro su „Sodra“ šie pranešimai neturi – svarbu nespausti jokių juose esančių nuorodų.

Melagingose žinutėse pranešama apie gavėjo valstybinį socialinį draudimą. Nurodoma laiško gavėjo darbovietė ir raginama paspausti fiktyvias nuorodas, kurios esą nukreipia į asmeninę gyventojo paskyrą arba „Sodros“ interneto puslapį. Nuorodos vizualiai panašios į „Sodros“ interneto svetainės adresą, tačiau nukreipia į sukčių sukurtus puslapius.

Sukčių laiškai siunčiami iš adreso informacija@sodra.mail-sender.online. Oficialūs „Sodros“ el. pašto adresai baigiasi galūne @sodra.lt

Sodros“ interneto svetainės adresas – www.sodra.lt. Jei nuoroda baigiasi .net, .com, .eu, .info, .online, arba nuorodoje yra brūkšnys – tai sukčių siunčiama žinutė. „Sodra“ taip pat nesiunčia SMS žinučių iš kitų šalių numerių.

„Sodra“ ragina gyventojus išlikti atidiems ir pastebėjus įtartiną informaciją ją pasitikrinti.

Svarbu prisiminti, kad bet kuris „Sodros“ į elektroninį paštą atsiųstas pranešimas taip pat atsiduria ir asmeninėje „Sodros“ paskyroje https://gyventojai.sodra.lt/ arba https://draudejai.sodra.lt/. Prie paskyrų jungiamasi saugiu ryšiu, naudojantis elektroninio parašo, elektroninės bankininkystės priemonėmis.

Taip pat kviečiame apie tokius ar panašius bandymus sukčiauti pranešti „Sodrai“ el. paštu info@sodra.lt.

sodra.lt

vilkmerge.lt primena, kad sukčiai dažnai veikia policijos, VMI, Paysera, įvairių bankų, hostingo, pašto įmonių vardu. Būkite atsargūs, atidžiai skaitykite pranešimus, paprastai tokiuose pranešimuose būna gramatinių klaidų, siųsta iš neaiškių el. paštų adresų ir pan.

Ankstesnis straipsnisTręšiamųjų produktų naudotojams nuo rugsėjo 1 d. reikės pildyti elektroninį žurnalą
Sekantis straipsnisPosėdžiavo Ukmergės rajono savivaldybės taryba

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia