Pradinis Lietuvos naujienos Skirti dalį sumokėto GPM paramai paprasta ir nieko nekainuoja

Skirti dalį sumokėto GPM paramai paprasta ir nieko nekainuoja

560
0

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Vilniaus AVMI) informuoja, kad beveik 3,6 tūkst. Ukmergės rajono savivaldybės gyventojų jau pateikė prašymus skirti dalį už 2022 m. sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM) paramai. Praėjusiais metais šalies gyventojai paramai skyrė rekordinę GPM sumą beveik 27,6  mln. eurų. Ukmergės r. savivaldybėje registruotiems paramos gavėjams pernai pervesta apie 149 tūkst. eurų. Prašymą skirti paramą reikia pateikti iki gegužės 2 d.

Paprasčiausias ir greičiausias būdas pateikti prašymą skirti paramai – prisijungus prie VMI Elektroninės deklaravimo sistemos (EDS) ir skiltyje Deklaravimas pasirinkus Pildyti formą. Skirti dalį savo sumokėto GPM paramai tikrai nėra sudėtinga, nes viso proceso metu gyventojams padeda paramos vedlys –  vien šiemet 1,7 tūkst. Ukmergės r. savivaldybės gyventojų vedlio pagalba pateikė prašymus skirti paramą. Video instrukcijas, kaip skirti paramą vedlio pagalba, rasite čia.

Kas ir kam gali skirti paramą?

GPM paramą skirti gali tie gyventojai, kurie praėjusiais metais sumokėjo GPM nuo savo gautų pajamų (atlyginimas, parduotas pelningai turtas, pajamos iš savarankiškos veiklos ir kt.). Privalantys pajamas deklaruoti gyventojai GPM dalį skirti galės tik teisingai ir laiku pateikę pajamų mokesčio deklaracijas ir sumokėję apskaičiuotą mokestį. GPM dalį paramai skirti galima tik paramos gavėjo statusą turintiems asmenims ir reikalavimus atitinkančioms politinėms partijoms, o tai visada gali pasitikrinti tai VMI internetinėje svetainėje. Išsami informacija apie anksčiau paramos gavėjams skirtas lėšas skelbiama viešai, ją galima pamatyti čia.

Kiek paramos ir kam galima skirti?

Paramos gavėjams ir meno kūrėjams galima skirti iki 1,2 proc. GPM, politinėms partijoms – iki 0,6 proc., profesinėms sąjungoms ar jų susivienijimams – iki 0,6 proc. Pagal vieną pateiktą prašymą, pajamų mokesčio dalis gali būti pervedama penkis metus iš eilės – už praėjusius ir keturis vėlesnius mokestinius laikotarpius. Jei gyventojas prašymą jau yra pateikęs ankstesniais metais, perėjus prie paramos vedlio teikti iš naujo ar tikslinti jo nėra būtina.

VMI primena, jog prašymai teikti paramai priimami tik elektroniniu būdu. Visą aktualią informaciją apie paramos skyrimą gyventojai gali rasti VMI interneto svetainėje. Detali instrukciją, kaip skirti paramą vedlio pagalba skalbiama čia.

Deklaravimo ir kitos paslaugos teikiamos telefonu 8 5 2191 777, o konsultacijos – 1882 (arba +370 5 260 5060). Paslaugos ir konsultacijos klientų aptarnavimo padaliniuose – tik su išankstine rezervacija.

vmi.lt

 

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia