Pradinis Lietuvos naujienos Baigėsi pajamų deklaravimas – deklaracijas pateikė 16,5 tūkst. Ukmergės r. savivaldybės gyventojų

Baigėsi pajamų deklaravimas – deklaracijas pateikė 16,5 tūkst. Ukmergės r. savivaldybės gyventojų

180
0
vilkmerge.lt archyvo nuotr.

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Vilniaus AVMI) informuoja, kad šiemet iš daugiau nei 8,5 tūkst. pajamų mokesčio deklaracijas privalančių pateikti Ukmergės r. sav. gyventojų, 85 proc. šią pareigą atliko laiku. Iš viso metines pajamų mokesčio deklaracijas pateikė 16,5 tūkst. Ukmergės r. sav. gyventojų.

„Pajamų mokesčio permoką, siekiančią daugiau nei 3,7 mln. eurų šiemet deklaravo 9,5 tūkst. Ukmergės rajono savivaldybės gyventojų, o 4,9 tūkst. gyventojų deklaravo mokėtiną GPM sumą – iš viso 1,8 mln. eurų. Visos GPM permokos laiku ir teisingai deklaravusiems pajamas bus pervestos iki liepos 31 d.“, — teigia Vilniaus AVMI vadovė Virginija Ginevičienė.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad daugiau nei 450 pernai individualią veiklą vykdžiusių gyventojų (su pažyma ar verslo liudijimu) dar turėtų suskubti pateikti pajamų mokesčio deklaracijas net ir tuo atveju, jeigu negavo jokių pajamų. 85 proc. pernai individualią veiklą vykdžiusių Ukmergės r. sav. sav. gyventojų pajamų deklaracijas pateikė laiku.

Metines gyventojo (šeimos) turto deklaracijas dėl užimamų pareigų (viešojo sektoriaus darbuotojai, politikai ir kt. bei jų šeimos nariai) laiku pateikė apie 85 proc. tai padaryti turėjusių asmenų.

Ką svarbu žinoti deklaracijas pateikti ir GPM sumokėti vėluojantiems gyventojams?

Jei gyventojas turi pareigą deklaruoti pajamas, tačiau to dar neatliko, raginame suskubti ir pateikti deklaraciją. Jeigu gyventojas nedeklaravo pajamų laiku — VMI pirmiausia išsiunčia priminimus. Prieš vykdant išieškojimo veiksmus, VMI visada informuoja apie susidariusią nepriemoką per Mano VMI, o nesinaudojantiems e. paslaugomis pranešimai išsiunčiami klasikiniu paštu. Primename, kad gyventojai išsamią savo permokų ir nepriemokų informaciją visada gali pasitikrinti prisijungę prie Mano VMI.

Gyventojui susidūrus su finansiniais sunkumais ir neturint galimybės sumokėti visą nepriemokos sumą, galima kreiptis į VMI ir išdėstyti mokėtiną sumą dalimis, sudarant mokestinės paskolos sutartį (MPS). Atkreipiamas dėmesys, kad sudariusiems MPS yra taikomos 0,01 proc. palūkanos. Nesudarius MPS ar nesumokėjus GPM, teisės aktų nustatyta tvarka nesumokėta suma gali būti nuskaičiuota nuo banko sąskaitos. Už kiekvieną pradelstą sumokėti dieną skaičiuojami 0,029 proc. delspinigiai.

Už deklaracijų ar kitų dokumentų pavėluotą pateikimą ar nepateikimą, pagal teisės aktų nuostatas, gali būti pritaikyta ir administracinė atsakomybė.

Konsultacijos mokesčių klausimais teikiamos paskambinus tel. +370 5 260 5060 ar e. būdu per Mano VMI. Paslaugos ir konsultacijos klientų aptarnavimo padaliniuose — tik su išankstine rezervacija.

vmi.lt

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia