Pradinis Lietuvos naujienos Pajamų nedeklaravusiems gyventojams — VMI priminimai per EDS

Pajamų nedeklaravusiems gyventojams — VMI priminimai per EDS

224
0

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Vilniaus AVMI) informuoja, kad gyventojams, kurie turėjo, tačiau nepateikė pajamų deklaracijos, pradėjo siųsti priminimus. Pirmieji jų sulaukė daugiau nei 400 Ukmergės r. sav. gyventojų. Priminimai bus siunčiami dalimis per Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS).

„Deklaravimo terminas jau pasibaigė, tad pradedame siųsti priminimus gyventojams, privalantiems deklaruoti pajamas, tačiau to dar nepadariusiems. Norime, kad pajamas deklaruoti pamiršę gyventojai nebedelstų to atlikti ir sumokėtų mokestį kaip įmanoma anksčiau – taip jiems nesusikaups reikšminga suma delspinigių. Primenu, kad delspinigiai skaičiuojami tiems gyventojams, kurie privalėjo sumokėti mokėtiną sumą susidariusią pagal pajamų deklaraciją už kiekvieną pradelstą dieną skaičiuojami 0,029 proc. delspinigių“, — teigia Vilniaus AVMI vadovė Virginija Ginevičienė.

Sulaukusieji VMI priminimo turi 10 dienų deklaruoti pajamas. Jei gyventojai turi finansinių sunkumų ir negali iš karto sumokėti mokesčio, pateikę pajamų deklaraciją jie gali kreiptis dėl mokėjimo išdėstymo dalimis, sudarant mokestinės paskolos sutartį (MPS), kuriai taikomos 0,01 proc. palūkanos. Pažymėtina, kad už deklaracijų nepateikimą gali būti taikoma administracinė atsakomybė.

Pateikti pajamų mokesčio deklaraciją reikia per Elektroninio deklaravimo sistemą. Daugiau informacijos, kas turi deklaruoti pajamas rasite čia, o turtą — čia. Konsultacijos mokesčių klausimais teikiamos tel. +370 5 260 5060 ar e. būdu per Mano VMI. Atvykimui į aptarnavimo padalinius būtina išankstinė rezervacija.

vmi.lt

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia