Pradinis Aktualijos Seime paminėtas Sąjūdžio įkūrimo 35-metis

Seime paminėtas Sąjūdžio įkūrimo 35-metis

677
0

Prieš 35-rius metus, 1988 m. birželio 3 d. Lietuvos Mokslų Akademijos salėje gimė Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdis. Tai buvo jėga, palaipsniui atvedusi Lietuvą į Nepriklausomybę ir sugriovusi blogio imperiją – Sovietų Sąjungą. Sąjūdžio susikūrimo jubiliejaus proga Lietuvos Respublikos Seime buvo surengtas minėjimas. Jame dalyvavo ir šeši sąjūdiečiai iš Ukmergės – Vidas Krištaponis, Juozas Daunys, Vytautas Česnaitis, Kęstutis Motiejūnas, Vladas Kovarskas ir Arvydas Pėšina.

Pilnutėlė sąjūdiečių, skautų, užsienio svečių, Seimo narių Kovo 11-osios salė Seime minėjimą pradėjo „Tautiška giesme“. Susirinkusieji Lietuvos himną giedojo su jaunąja karta – berniukų ir jaunuolių choru „Ąžuoliukas“. Susirinkusius sveikino LR Prezidentas Gitanas Nausėda, LR Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Ekrane buvo rodomi autentiški faktai iš Sąjūdžio veiklos, pateikiama jo atsiradimo istorija. Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos pirmininkas, profesorius Vytautas Landsbergis Sąjūdžio gimimą prilygino stebuklui.

Kiti kalbėjusieji prisiminė Sąjūdžio gimimą, jo organizuotus renginius, jo reikšmę. Renginyje paminėta, kad pavojus tautą vienija, tačiau gerovė, atvirkščiai, – skaldo.

Tęsiant šią mintį galima būtų paklausti – ar šiandien Sąjūdis reikalingas? Vienas kolega prieš keletą metų paminėjo – o dėl ko kovoti? Dėl gero derliaus, dėl lietaus? Tada kovojome dėl Laisvės, dėl Nepriklausomybės. Tačiau šiandieninio karo akivaizdoje tauta ir vėl vienijasi – tai rodo greitai surinkti pinigai dronams ar radarams, padedantiems kovojančiai Ukrainai. Tik taip atsiskleidžia tautos vienybė.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia