Pradinis Gyvenimas Tėvo dieną šventėme Jonavoje

Tėvo dieną šventėme Jonavoje

967
0

Atėjusi vasara su savimi atsinešė ir vieną gražiausių švenčių – Tėvo dieną. Tai antroji (po Motinos dienos) ypatinga šeimos diena per metus, kai galime išreikšti dėkingumą savo tėvams už tai, kad juos turime ar turėjome. Mamos myli besąlygiškai, bet tradiciškai įprasta, jog tėvas yra šeimos galva, maitintojas, sergėtojas. Jo figūra svarbi kaip pavyzdys vaikams, kaip atrama moteriai. Tėvo diena mums visiems kelia skirtingas emocijas – vieniems tai smagi šventė, kurios metu džiuginame tėčius, žodžiais bei veiksmais primename, kokie jie mums svarbūs. Tiems, kurių artimiausieji jau iškeliavę, belieka bendrauti mintimis, uždegti atminimo žvakę.

Su panašiomis mintimis LPS „Bočiai“ Ukmergės klubo „Viltis“ nariai birželio 2 d. dalyvavo pensininkų asociacijos „Jonavos bočiai“ organizuotame respublikiniame tradiciniame renginyje, skirtame Tėvo dienai paminėti. Iš širdies buvo tariami geriausi linkėjimai šventėje esantiems dalyviams – tėvams, skambėjo prasmingi žodžiai apie Tėvo indėlį į vaikų gyvenimą. Renginyje dalyvavęs LR Seimo narys Eugenijus Sabutis pasidalino savo prisiminimais. Tėtis jį, dar vaiką, pirmą kartą nusivedė į biblioteką, išugdė norą skaityti, mokytis. Kadangi gyveno kaime, tai buvo išmokytas arti ir akėti. Su šypsena E. Sabutis prisiminė, koks buvo sunkus darbas mėžti mėšlą. Pakartojo tėvo žodžius, kad jeigu nenori visą gyvenimą mėšlą kuopti, tai turi gerai mokytis, įgyti profesiją. To Eugenijus siekė ir pasiekė.

Šventinį koncertą pradėjo šeimininkų mišrus choras „Dobilas“ (pirmininkas Vytautas Bareika, meno vadovas Bronius Kaminskas), dalyvius linksmino Birštono bendrijos (pirm. Julija Barutienė) „Bočių“ choras „Sidabrinė gija“ (vad. Stasys Bisikirskas). Ukmergės klubo „Viltis“ (pirm. Valmantas Naraškevičius) linijinių šokių grupė (vad. Aldona Satkūnaitė) atliko du šokius. Mišrus vokalinis ansamblis „Gija“ (vad. V.Naraškevičius) atliko dainas kartu su Utenos (pirm. Vladas Žilėnas) ir Kėdainių (pirm. Kęstutis Nekrošius) bendrijų atstovais. Toliau koncertavo Ukmergės bendrijos (pirm. Vaidutė Sakolnikienė) choras „Bočiai“ (vad. Marija Barkauskienė), Kėdainių bendrijos mišrus vokalinis ansamblis „Ašarėna“ (vad. Gitana Adomavičienė). Tradiciškai sustojome bendrai dainai. Šventės šeimininkai parinko visų mielai atliekamą „Paimkim Lietuvą visi ant rankų“ (žodžiai ir muzika A. Laukų Gėlės, aranžuotė Tado Šumsko).

Šeimininkų apdovanoti gėlėmis ir suvenyrais toliau bendravome prie pietų stalo. Šokiui skatino jonaviškių kaimo kapela „Dobilas“. Dėkojome šeimininkams už gražią šventę. Atsisveikinome su draugais iki susitikimo birželio 17 d. Ukmergėje, šventėje „Dainuojame Ukmergei“.

Janina Badokienė

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia