Pradinis Verslas Rėmėjų medžiaga Priežastys, kodėl verta aplankyti Barį?

Priežastys, kodėl verta aplankyti Barį?

410
0
Baris

Italija – šalis, nepaliekanti abejingų. Nors dėmesio vertų miestų ir miestelių čia tikrai netrūksta, Baris pastaruoju metu susilaukia vis didesnio populiarumo tarp turistų. Tai –  Italijos pietuose esančio Apulijos regiono sostinė, garsėjanti jaukiu senamiesčiu, aristokratiškais pastatais bei netoliese nusidriekusiais smėlėtais paplūdimiais. Jei vis dar svarstote, ar verta būtų aplankyti Barį, čia pateiksime pagrindines priežastis, kodėl savo atostogas turėtumėte planuoti būtent šiame mieste. 

Įspūdingas senamiestis

Bario senamiestis arba kitaip – Bari Vecchia, istorinė miesto dalis, apjuosta akmenine siena. Čia vyrauja siauros gatvelės, grįstos akmenimis, ir jose stūksantys įspūdingo grožio romaninio stiliaus pastatai. Bario senamiestyje rasite ne vieną aikštę ir net 40 bažnyčių, tarp kurių ir garsioji šv. Mikalojaus bazilika. Nepraleiskite progos ir aplankykite šią miesto dalį, kurioje netrūksta lankytinų objektų bei vyrauja ramus, lėtas gyvenimo tempas. 

Skanus maistas

Baris ir visas Apulijos regionas garsėja paprasta bei labai skania virtuve, kurioje naudojami tik sezoniniai ir vietiniai ingredientai. Vieni populiariausių patiekalų čia – orecchiette makaronai, pagardinti įvairiais padažais, pagamintais iš šviežių vietinių baklažanų, pomidorų, alyvuogių ar grybų, bei riso, patate e cozze, kuris susideda iš ryžių, bulvių ir midijų sluoksnių, kepamų terakotiniuose puoduose malkomis kūrenamose krosnyse. 

Nuostabaus grožio paplūdimiai

Tiek pačiame Baryje, tiek aplink jį galima rasti ne vieną paplūdimį su nuostabiu pakrantės vaizdu bei krištolo skaidrumo vandeniu. Šiame mieste vieni populiariausių paplūdimių yra Pane e Pomodoro ir Mola Di Bari. Pirmasis – idealus pasirinkimas tiems, kurie nori pasimėgauti saulės voniomis bei maudynėmis. Mola Di Bari paplūdimį rekomenduojama rinktis visiems, mėgstantiems užsiimti vandens sportu ar norintiems panardyti. Žinoma, tai ne visi paplūdimiai, kuriuos galima rasti Baryje ar aplink jį. Būtinai aplankykite ir Polignano a Mare, Cala Porto ir Cala Cavallo paplūdimius. 

Senasis Bario uostas

Puiki vieta pasivaikščioti Baryje – senasis uostas. Čia galėsite apžiūrėti tradicinius žvejų laivus bei susipažinti su žvejybos ypatumais – savo akimis pamatysite, kaip iškraunamos jūros gėrybės, kaip jos yra pardavinėjamos tiesiai iš valčių, o galbūt net ir turėsite galimybę paragauti šių delikatesų. Mat, šioje pakrantėje yra įsikūręs ne vienas baras ar restoranas, siūlantis paragauti šviežių jūros gėrybių bei pasimėgauti gėrimais.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia