Pradinis Verslas Rėmėjų medžiaga Noriu pradėti kurti video Youtube: ko man reikia?

Noriu pradėti kurti video Youtube: ko man reikia?

3516
0

Nesvarbu, ar nusprendėte kurti video blogą, ar esate kompiuterinių žaidimų entuziastas ir mąstote apie gameplay vaizdelių kūrimą, 99 procentai, kad savo vaizdo turinį talpinsite Youtube platformoje. Per 14 metų šis puslapis iš mažo, nišinio projekto išaugo į didžiausią pasaulyje vaizdelių talpinimo platformą internete ir šiuo metu yra vertas ~35 mlrd. JAV dolerių arba beveik tiek pat, kiek penkiolika vertingiausių NBA lygos komandų. Kiekvieną dieną į šią platformą įkeliama milijonų valandų trukmės unikalios vaizdinės medžiagos, kuria stebi milijonai unikalių žiūrovų. Vaizdelius žiūrintys asmenys stebi ir reklamas, kurios kūrėjams bei pačiam Youtube uždirba pajamas. Jeigu norite prisidėti prie didžiulės bendruomenės, kurti unikalų turinį, sutraukti auditorijas bei iš to užsidirbti – štai, ko jums reikės.

Vaizdo kamera – nebūtina, pakaks ir telefono

Jeigu stebėtumėte statistiką, tai fotoaparatų bei vaizdo kamerų pardavimai per pastarąjį dešimtmetį susitraukė labai stipriai. Pagrindinis tokio reiškinio kaltininkas – išmanusis telefonas. Dabar fotoaparatai ir vaizdo kameros yra profesionalumo ženklas, o mėgėjiškai arba savam malonumui momentus įamžinantys žmonės renkasi tam naudoti išmanųjį telefoną.

Jeigu jūsų įrenginys geba filmuoti bent 720p HD formatu, jo tikrai pakaks solidžiam startui. 1080p HD – idealus formatas, kuris patenkins kone kiekvieno žiūrovo akį. Vėliau, kada jūsų turinys išpopuliarės ir imsite uždirbti, galite kelti produkcinę vertę įsigydami vaizdo kamerą, mikrofoną ar kitų rekvizitų. Visgi kūrėjams, kurie „kepa“ žaidimų filmukus, kameros visai nereikės…

Vaizdo medžiagos maketavimo įgūdžiai

Jeigu kameros reikia ne visada, tai montavimo įgūdžiai yra būtini kiekvienam(-ai). Pradžiai pakaks išmokti nukirpti vaizdelį, padaryti vaizdo bei garso takelių perėjimus (transitions), uždėti muziką arba garsą bei uždėti nuotrauką arba vaizdą „ant viršaus“ (overlay). Vėliau mokytis galima ir toliau, taip tobulinant turinį ir labiau sudominant žiūrovus.

Tame pačiame Youtube galite rasti gausybę pamokomojo tipo filmukų apie vaizdelių kūrimą. Rekomenduojamos programos – Sony Vegas ir Adobe Premiere.

Galingas kompiuteris

Galingas kompiuteris labai paspartins video gamybos ir kūrimo procesą. Jeigu kuriate kompiuterinių žaidimų vaizdelius, tai įrašinėjant vaizdą ir taip gana smarkiai smunka kadrų dažnis. Jeigu kompiuteris nėra galingas, tiek jums, tiek žiūrovui nebus malonu stebėti stringantį ir „kapotą“ vaizdą ekrane.

Išsirinkti galingiausią nešiojamą Dell, Asus, Lenovo, Apple ar kito gamintojo nešiojamą kompiuterį galite čia – https://www.varle.lt/nesiojami-kompiuteriai/nesiojami-kompiuteriai/

Google Ads paskyra

Jeigu vaizdelius kursite tik savo arba draugų malonumui, Google Ads paskyra nėra būtina. Ji būtina tik tuo atveju, jeigu iš savo kūrybos norite uždirbti. Per Google Ads paskyrą jums „įkapsi“ iš parodytų reklamų uždirbami pinigai ir sukaupus tam tikrą sumą jūs tuos pinigus galėsite išsiimti.

Tam, kad ant vaizdelių galėtų būti dedama reklama, jie turi neturėti plagijuoto arba autorių teisėmis ginamo turinio, juose neturėtų būti kenksmingos informacijos nepilnamečiams ir t.t.

Ekrano vaizdo įrašymo programinė įranga

Fraps arba OBS Studio yra tos programos, su kuriomis galėsite patogiai ir lengvai įrašinėti ekrano vaizdą. Tai svarbu norint internete talpinti žaidimų vaizdelius arba kitą turinį, kur svarbu rodyti tai, kas vyksta jūsų kompiuterio ekrane.

Nepamirškite, kad ekrano vaizdo įrašai užima tikrai daug kietojo disko arba puslaidininkio disko vietos, todėl būkite pasiruošę dideliems failams.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia