Pradinis 112 Įvykiai Kaltu dėl 13 vagysčių iš automobilių pripažintas vyras nuteistas 3 metų laisvės...

Kaltu dėl 13 vagysčių iš automobilių pripažintas vyras nuteistas 3 metų laisvės atėmimo bausme

233
0

Apeliacinės instancijos teismas nutarė, kad už vagystes iš automobilių nuteistam panevėžiečiui turėtų būti skirta reali trejų metų laisvės atėmimo bausmė, trečiadienį paskelbė prokuratūra.

Kaip skelbė prokuratūra, Panevėžio priemiestyje gyvenantis G. O. pernai gruodį Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmuose išgirdo nuosprendį dėl 13 vagysčių iš automobilių bei neteisėto 3 pasisavintų banko mokėjimo kortelių panaudojimo.

Dažniausiai panevėžietis į trumpam paliktus automobilius brovėsi dienos metu, išdauždamas durelių stiklą. Iš jų kaltinamasis pasisavindavo rankines, dokumentus ir vertingus daiktus.

Visas šias vagystes Panevėžio rajone, Kupiškyje, Kėdainiuose, Biržuose, Širvintose, Anykščiuose, Naujojoje Akmenėje, Pasvalyje, Ukmergėje G. O. įvykdė vos per du mėnesius: nuo 2022 metų gruodžio iki 2023 metų vasario pabaigos, kol buvo sulaikytas policijos pareigūnų.

Pirmos instancijos teismas kaltinamajam skyrė 3 metų laisvės atėmimo bausmę, tačiau realiai G. O. turėjo atlikti tik jos dalį – 6 mėnesius, o likusios laisvės atėmimo bausmės vykdymas buvo atidėtas 2 metams. Teismas tokį sprendimą motyvavo tuo, kad teisiamasis savo kaltę pripažino, gailėjosi ir atlygino beveik visą nukentėjusiesiems padarytą turtinę žalą.

Panevėžio apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Paulius Jasiukaitis šį nuosprendį apskundė apeliacine tvarka.

Panevėžio apygardos teismas, išnagrinėjęs prokuroro skundą, konstatavo, kad žemesnės instancijos teismo argumentai, taikant bausmės atidėjimą, iš esmės prieštarauja byloje esantiems įrodymams. Aukštesnės instancijos teismo nuomone, G. O. savo kaltę bylą nagrinėjant teisme pripažino tik supratęs, kad ikiteisminio tyrimo metu buvo surinkta pakankamai jo kaltės įrodymų. Be to, jam pripažinus kaltę, buvo galimybė bylą išnagrinėti atliekant sutrumpintą įrodymų tyrimą, dėl ko kaltinamajam paskirta bausmė buvo sumažinta trečdaliu.

Apeliacinės instancijos teismas taip pat atkreipė dėmesį, kad kaltinamasis nusikaltimus Lietuvoje ėmė vykdyti tą patį mėnesį, kai grįžo į tėvynę paleistas iš kalėjimo Vokietijoje. Prieš tai jis buvo nuteistas Prancūzijoje už dalyvavimą nusikalstamos organizacijos veikloje ir vagystes. Teismas taip pat konstatavo, kad intensyvus vienarūšių nusikaltimų darymas Lietuvoje iki sulaikymo leidžia daryti išvadą, kad nauda iš šių nusikaltimų buvo vienintelis ir pagrindinis G. O. pajamų šaltinis.

Panevėžio apygardos teismas kovo 29 dieną paskelbtu nuosprendžiu patenkino prokuroro P. Jasiukaičio apeliacinį skundą. G. O. privalės realiai atlikti visą jam paskirtą 3 metų laisvės atėmimo bausmę.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia