Pradinis Verslas Rėmėjų medžiaga Girgždėjimas, barškėjimas ir kiti nemalonūs automobilio garsai. Kaip pradedantysis vairuotojas gali suprasti...

Girgždėjimas, barškėjimas ir kiti nemalonūs automobilio garsai. Kaip pradedantysis vairuotojas gali suprasti probleminius garsus?

503
0

Nuo girgždėjimo iki barškėjimo – vairuotojai gali išgirsti įvairiausius automobilio garsus. Žinoma, dalis iš jų dažnai paskatina apsilankyti servise. Sužinokite daugiau apie pagrindinius probleminius automobilio garsus ir tinkamai pasiruoškite įvairioms situacijoms kelyje.

Įvairūs automobilio garsai – dažna problema vairuotojams

Dauguma vairuotojų yra bent kartą gyvenime susidūrę su ganėtinai keistais automobilio garsais. Įvairūs barškėjimai, girgždėjimai ir cypimai tikrai nėra naujiena. Nors nei vienam tai nepatinka, suprantama, kad tai gali labiausiai išgąsdinti tuos, kurie dar tik neseniai pradėjo vairuoti.

Pradedantiesiems (ir ne tik!) tikrai verta susipažinti su pagrindiniais garsais bei jų priežastimis ir sužinoti, kaip elgtis tokioje situacijoje.

Kokius probleminius garsus dažniausiai gali girdėti vairuotojai?

Nors galima susidurti su bene šimtu skirtingų garsų, beveik visus automobilio girgždėjimus ir barškėjimus galima suskirstyti į tris pagrindines kategorijas: iš variklio sklindantys garsai, iš automobilio apačios sklindantys garsai ir automobilio salono garsai.

Variklis – būtent čia dažnai ir prasideda įvairios automobilio problemos. Vienas iš dažnai sutinkamų kaltininkų yra serpantino diržas, kuris gali skleisti įvairius nemalonius garsus. Nors gerai veikiantis serpantino diržas nesukels jokių problemų, nusidėvėjusi arba neteisingoje vietoje esanti automobilio dalis tikrai gali skleisti įvairius cypimo arba ūžimo tipo garsus.

Žinoma, net ir pradedantieji vairuotojai gali įvertinti, ar prie serpantino diržo nėra aiškiai matomų nusidėvėjimo žymių, tačiau dėl tolimesnių automobilio dalių pakeitimo darbų visada verta kreiptis į specialistus!

Kaip turi atrodyti serpantino diržas: rexbo.lt

Dar vienas garsų kaltininkas – automobilio apačia. Jeigu pastebite įvairius barškėjimus ir „trankymosi“ garsus, tada gali būti, kad turite problemų su automobilio pakaba. Taip pat gali būti, kad automobilio apačioje yra palaida dalis.

Įvairūs barškėjimo ir traškėjimo garsai iš automobilio apačios gali atsirasti dėl atsilaisvinusių skydų, susidėvėjusių dalių ir kitų priežasčių, todėl reikėtų kuo greičiau apsilankyti servise ir išsiaiškinti, kas yra tikroji problema.

Ar pastebite garsus automobilio salone? Įvairūs girgždesiai gali reikšti, kad reikėtų patikrinti duris, vyrius arba automobilio prietaisų skydelį. Žinoma, bent jau dalis girgždėjimo priežasčių tikriausiai nekels jokių problemų vairavimui, tačiau tai tikrai gali erzinti daugelį vairuotojų ir tada atitraukti dėmesį nuo kelio.

Kaip elgtis, jeigu girdite įvairius automobilio garsus?

Automobilio garsų tipai ir priežastys tikrai gali skirtis, bet vienas patarimas visada yra toks pats – skirkite pakankamai dėmesio savo automobiliui ir įsiklausykite.

Taip galėsite lengviau suprasti, kurioje automobilio vietoje atsiranda šis garsas. Taip pat nepamirškite pasižymėti, kaip dažnai girdite šiuos barškėjimus ar girgždėjimus. Tokios detalės tikrai gali padėti lengviau papasakoti situaciją specialistams, jeigu nuspręsite apsilankyti servise!

Nors dalis automobilio skleidžiamų garsų nėra pavojingi, visada verta turėti juos omenyje ir pasikalbėti su specialistais, kurie galės atsakyti į visus iškylančius klausimus. Svarbu nepamiršti, kad gera automobilio būklė padės juo džiaugtis daug ilgiau!

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia