Pradinis Sportas Krepšinis Į Ukmergę ateina aukšto lygio krepšinis

Į Ukmergę ateina aukšto lygio krepšinis

528
0

Po kelių metų pertraukos Ukmergė vėl turės krepšinio komandą ir sugrįš į Lietuvos krepšinio žemėlapį. Antrojoje pagal pajėgumą Lietuvoje – Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) rungtyniaujanti krepšinio komanda Vilniaus „Stekas“ (iš 14 NKL komandų šiuo metu yra 8-ta) sutinka žaisti už Ukmergę ir keisti savo pavadinimą į Ukmergės „Stekas“.

Tai nuspręsta šią savaitę, Ukmergės rajono savivaldybės merui Dariui Varnui ir administracijos direktorei Ingai Pračkailei susitikus su Vilniaus „Steko“ įkūrėju ir vadovu – viešosios įstaigos (VšĮ) „Krepšinio pulsas” direktoriumi Gyčiu Šukiu.

Jau ateinantį ketvirtadienį, gruodžio 21 dieną, 19.00 val. Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos (TVM) sporto komplekso salėje vyks NKL varžybos, kurių metu Ukmergės „Stekas” žais prieš Joniškio „Delikatesą”.

Vilniaus „Stekas“ komanda unikali tuo, kad 2010-aisiais susibūrė kaip draugų komanda, kuri pradėjo žaisti pačioje žemiausioje – Lietuvos krepšinio mėgėjų lygoje ir turi visus įmanomus titulus joje, prieš 6 metus pradėjo rungtyniauti Lietuvos krepšinio federacijos rengiamuose turnyruose, o netrukus išėjo ir į NKL.

„Priimame pasiūlymą – į Ukmergę atvesti aukšto lygio krepšinį. Mūsų miestui bus didelė garbė turėti savo krepšinio komandą. Tikiuosi, kad šios naujos komandos tikslas – ilgalaikis projektas ir bus siekiama, kad Ukmergės krepšinio tradicijos būtų tęsiamos ir miesto komanda ne tik pastoviai dalyvautų Lietuvos krepšinio lygose, bet ir patektų į aukščiausią Lietuvos vyrų krepšinio komandų čempionatą – Lietuvos krepšinio lygą (LKL)“, – sakė meras D. Varnas.

Pasak mero, Ukmergės rajono savivaldybės taryboje, tvirtinant ateinančių metų biudžetą, bus apsispręsta dėl paramos (iš Kūno kultūros ir sporto plėtros programos lėšų) skyrimo Ukmergės „Stekui“.

„Kodėl Ukmergė? Mums tai geografiškai naudingiausias ir teisingiausias sprendimas. Trys didžiausi miestai vienodu atstumu nutolę nuo Ukmergės, pusvalandžio trukmės kelionės iki jų.

Vilnius sąlyginai jau perkrautas – turi LKL grandus Vilniaus „Rytą“ ir Vilniaus „Wolves“, taip pat yra „Rytas-2“ (dubleriai, žaidžiantys NKL) ir moterų komanda „Kibirkštis“, dalyvaujanti Europos taurėje. Tad aukšto lygio krepšinio Vilniuje netrūksta, nekalbant apie begalę mėgėjų komandų.

Mano supratimu, jeigu kalbame apie komandinį sportą (krepšinis, futbolas, rankinis ir pan.) Ukmergėje nėra jokios aukšto meistriškumo komandos, tad su mūsų klubo atėjimu miestas taps matomas šalies krepšinio žemėlapyje, bus reprezentuojamas visos Lietuvos mastu“, – kalbėjo G. Šukys.

Pasak jo, krepšinio varžybos yra ne tik sportinis, bet tuo pačiu ir pramoginis renginys, tad aštuonis mėnesius per metus ukmergiškiai bent kartą per savaitę turės renginį, kuris burs, masins, skatins susitikti, bendrauti ir kartu palaikyti savo miesto komandą. Ukmergės „Stekas“ gali ir turės tapti miesto socialinio gyvenimo dalimi. Komanda žada bendradarbiauti su Ukmergės sporto centru bei kartu kurti Ukmergės rajono krepšinio piramidę.

Naujoji krepšinio komanda planuoja rungtyniauti Ukmergės TVM.

Dabartinę komandos sudėtį galite rasti čia: https://www.nklyga.lt/komandos/1382-vilniaus-stekas.html

Apie komandą rašyta:

https://www.nklyga.lt/news-179296-nuo-draugu-kompanijos-skl-iki-nkl-organizacijos-ispudingas-steko-zygis.html

https://www.nklyga.lt/news-178861-steko-debiuto-laukiantis-r-siskauskas-klubas-nera-sukurtas-tiesiog-egzistuoti.html

Primename, kad vyrų krepšinio komanda „Olimpas“ atstovavo Ukmergei 10 metų, iš jų 8 sezonus žaidė Regionų krepšinio lygos (RKL) čempionate. Nuo 2022 -2023 metų ši komanda nekomplektuojama. Ukmergės moterų krepšinio komanda „Vilkmergė“ dalyvavo kelis sezonus Lietuvos moterų krepšinio lygos varžybose, o 2018-2019 metų sezone laimėjo sidabro medalius.

Daiva Zimblienė

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vedėjo pavaduotoja

ukmerge.lt

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia