Pradinis Lietuvos naujienos Išrinkti aktyviausi 2023 metų Jaunųjų miško bičiulių būreliai

Išrinkti aktyviausi 2023 metų Jaunųjų miško bičiulių būreliai

291
0

Kiekvienais metais Jaunųjų miško bičiulių būreliai teikia ataskaitas apie savo nuveiktus darbus ir dalyvauja Valstybinių miškų urėdijos ir Aplinkos ministerijos organizuojamame aktyviausių būrelių konkurse „Miško draugas“.

Šiais metais savo nuveiktais darbais pasidalijo gausus būrys Jaunųjų miško bičiulių: Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos JMB ekologinis klubas „Žuvėdra“, Jurbarko r. Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos JMB būrelis „Girinukas“, Kauno r. Kulautuvos pagrindinės mokyklos JMB būrelis „Kultuvėlė“, Kretingos Marijono Daujoto progimnazijos JMB būrelis „Jaunieji daujotukai”, Ukmergės lopšelio-darželio „Eglutė“ JMB būrelis „Kankorėžis“, Trakų r. Aukštadvario gimnazijos JMB būrelis „Verkniukai“, Kupiškio r. Subačiaus gimnazijos JMB būrelis „Jovaras“, Mažeikių Jievaro pagrindinės mokyklos JMB būrelis „Jaunieji miškininkai“, Vilniaus Šeškinės pradinės mokyklos JMB būrelis, Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos JMB „Girinukas“! Aktyviausių būrelių apdovanojimai vyko nuotolinio renginio metu, būreliai pristatė įsimintiniausias 2023 metų akimirkas.

Susumavus komisijos balus, 2023 m. nugalėtojais tapo:

Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos JMB ekologinis klubas „Žuvėdra“, vadovė Oksana Gončarova.

Jurbarko r. Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos JMB „Girinukas“, vadovė Loreta Pocienė.

Kauno r. Kulautuvos pagrindinės mokyklos JMB būrelis „Kultuvėlė“, vadovė Kolomba Bulotienė.

„Labai džiaugiamės laimėję I-ą vietą aktyviausių Jaunųjų miško bičiulių būrelių konkurse ,,Miško draugas 2023“. Smagu, kad mūsų JMB ekologinio klubo ,,Žuvėdra“ veikla buvo taip aukštai įvertinta. Tai puikus paskatinimas dalyvauti ir kitais metais. Savo veikla skatiname ir siekiame ugdyti Jaunųjų miško bičiulių saviraišką, dalyvaudami renginiuose, akcijose, konkursuose bei bendradarbiaudami su miškininkais. Taip sužinome daugiau apie miškininkystę, plečiame savo žinias apie gamtą, miškus bei jų puoselėjimą. Už bendradarbiavimą ir įdomias veiklas miške kartu su miškininkais dėkojame VĮ Valstybinių miškų urėdijos Švenčionėlių regioninio padalinio vadovui Giedriui Grincevičiui. Už JMB ,,Žuvėdra“ veiklos palaikymą dėkojame Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos direktorei Rimai Razmienei“, – sako Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos JMB ekologinio klubo ,,Žuvėdra“ vadovė Oksana Gončarova.

Įspūdžiais dalijosi ir JMB ekologinio klubo „Žuvėdra“ būrelio narės:

„Man kelia džiaugsmą mūsų JMB ,,Žuvėdra“, noras augti ir tobulėti. Būrelio nariai nenustoja dalyvauti įvairiose veiklose. Galbūt vieną dieną, ant klubo sparnelių, mes iškelsime ne tik savo mokyklą, bet ir Lietuvą, taip įrodydami, kad nuo mažų dalykų prasideda didelės permainos!“ (Akvilė S.).

„Esu JMB ekologinio klubo ,,Žuvėdra” narė jau 6 metus ir per šį laiką kartu su kitais būrelio nariais patyrėme daug įdomių veiklų, kupinų linksmų prisiminimų: kelionės į kvapą gniaužiančias vietas, nakvynės, žygiai, miškų tvarkymas, edukaciniai užsiėmimai ir kt. Šis klubas ne tik naudingas, bet ir smagus!“ (Aistė M.).

„Labai smagu, kad ir šiemet laimėjome I vietą aktyviausių Jaunųjų miško bičiulių būrelių konkurse ,,Miško draugas“. Džiaugiamės, kad buvo įvertinti mūsų darbai. Šis konkursas labai svarbus ir prasmingas. Mes turime galimybę susisteminti savo veiklas, pasidalinti patirtimi, bendradarbiauti su miškininkais, aktyviai dalyvauti JMB konkursuose ir renginiuose, kurie yra labai įdomūs“ (Brigita M.).

JMB būrelio ,,Kultuvėlė” nario Mato Šmatausko mintys:

„Kelios mintys apie jausmus ir emocijas būnant Jaunaisiais miško bičiuliais. Pakalbinus Kulautuvos pagrindinės mokyklos JMB būrelio ,,Kultuvėlė” narius apie jausmus įsitraukiant į darbus ir projektus, susijusius su šio būrelio veikla, išgirdau tik teigiamus atsakymus. Kilus klausimui kodėl, visi sutikome su viena mintimi – kontrastas. Įsitraukiant į JMB veiklas jaučiamės maloniai, nes jaučiame kontrastą tarp dirbamo darbo ir sukeltų emocijų gerai juos atlikus. Negana to, jog atlikę tyrimus sužinome ką nors naujo, ar padarę gerą darbą miškui ir jo gyventojams patys jaučiamės gerai, už tai visada Valstybinių miškų urėdija atsidėkoja bei džiaugiasi ir didžiuojasi mūsų darbais. Organizuojamos išvykos, stovyklos, konkursai, prizai ir kt. Kad ir kaip atrodo banalu, bet tai itin skatina ir motyvuoja tęsti dirbamus darbus ir toliau. Vertėtų paminėti ir tai, jog šie motyvavimo metodai skatina būrelio plėtrą, kadangi tokiais būdais sparčiai auga susidomėjimas iš kitų mokinių, kurie dar nėra įsitraukę į jo veiklą. Apibendrindamas galėčiau teigti, kad mūsų būrelio nariai į Jaunųjų miško bičiulių veiklą žiūri tik pozityviai. Mums teikia džiaugsmą veiklos, kurias įvairiuose projektuose vykdome, o VMU neleidžia mums pajausti nuovargio, skatina toliau daryti gerus darbus. Visi Kulautuvos pagrindinės mokyklos Jaunųjų miško bičiulių būrelio ,,Kultuvėlė” nariai dėkoja visiems, kurie padeda prisidėti prie tvarios ir gražios gamtos išlaikymo, jos tobulinimo, mūsų akiračio plėtimo.“

Būrelių veiklas ir darbus vertino komisija, kurią sudarė Aplinkos ministerijos, Miškų politikos grupės patarėja bei komisijos pirmininkė Anžela Valainė, VĮ Valstybinių miškų urėdijos Personalo skyriaus vyresnioji specialistė, Jaunųjų miško bičiulių veiklos koordinatorė Rita Gecevičienė ir Kaišiadorių švietimo centro projektų vadovė Audronė Janonienė.

Konkurso nugalėtojai apdovanoti VĮ Valstybinių miškų urėdijos įsteigtais prizais ir piniginėmis premijomis, o visi konkurso dalyviai – padėkomis.

Sveikiname nugalėtojus bei džiaugiamės visais būreliais, kurie aktyviai įprasmina savo meilę gamtai bei dalyvauja ne tik miškininkų organizuojamuose renginiuose, išvykose, talkose, konkursuose, bet ir patys savarankiškai organizuoja įvairias iniciatyvas!

Kviečiame prie būrelių veiklų prisijungti visus gamtos mylėtojus, norinčius daugiau sužinoti apie miškininkystę, plėsti savo žinias apie gamtą, miškus bei jų puoselėjimą. Norint pasiteirauti  su Jaunųjų miško bičiulių veikla susijusiais klausimais prašome kreipkitės el. paštu jmb@vmu.lt

Dėkojame organizaciniams partneriams: Kaišiadorių švietimo centras.

vmu.lt

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia