Pradinis Sportas Krepšinis MKL finalai: darbingas P. Jankūno jubiliejus, žalgiriečių dėmesys ir rekordai

MKL finalai: darbingas P. Jankūno jubiliejus, žalgiriečių dėmesys ir rekordai

249
0

„LIDL-Moksleivių krepšinio lygos“ (LIDL-MKL) čempionatuose įsibėgėja lemiamos kovos. Jose aktyviai dalyvauja garsūs krepšinio pasaulio vardai bei jų atžalos. MKL svarbiausių sezono mūšių įdomybes pateikiame savaitės apžvalgoje.

Moksleivių krepšinio lygos (LIDL-MKL) B ir C divizionuose finalo ketvertai jau įpusėjo, o A divizione finalo ketvertai didesnį pagreitį įgaus jau artimiausią savaitgalį.

Palaikymas. U13 B diviziono finalinį ketvertą Kaune papuošė gausi „Žalgirio“ fanų „Green White Boys“ delegacija. Ištikimiausi žalgiriečių sirgaliai užkūrė aukščiausio lygio palaikymą KM „Žalgiris“ U13 berniukų komandai. Nepaisant to, jauniesiems žalgiriečiams teko pasitenkinti sidabro medaliais, o auksą nuskynė Šiaulių KA „Saulė“.

Ne mažiau įspūdingos paramos tribūnose sulaukė ir Mažeikių U16 vaikinų komanda, patekusi į B diviziono finalo ketvertą. Jaunieji žemaičiai visą Lietuvos krepšinio lygos sezoną sirgo tribūnose už Mažeikių „M Basket“ vyrų komandą, besikaunančią dėl vietos LKL atkrintamosiose varžybose.  Dabar gi jau vyrų ekipa beveik visa sudėtimi atvyko į Mažeikių areną ir nepraleido progos gražinti skolą savo jauniesiems fanams. Nors šeimininkų krepšininkai medaliais ir nepasipuošė, jie dar ilgai atsimins padrąsinimo šūkius iš savo herojų lūpų.

Geografija. Įpusėjus grumtynėms dėl medalių, „LIDL MKL“ finalo ketvertų maratonas šiemet jau aplankė 12 miestų. Prie etatinių organizatorių – Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos prisijungė Ukmergė, Alytus, Gargždai, Jonava, Šiauliai, Šilutė, Mažeikiai bei Palanga. Kitą savaitgalį šį sąrašą papildys Telšiai, kur vyks U14 berniukų B diviziono finalinis ketvertas.

Be to, šį šeštadienį Vilniuje paaiškės ir stipriausios vaikinų U17 A diviziono komandos. Čia verda maksimali intriga, nes reguliariame sezone po 22 turų po lygiai – 18 pergalių iškovojo ir 1-2 vietas užėmė VKM – Vilniaus krepšinio mokykla (treneris – Edvinas Justa) ir Kauno KM „Tornado“ (treneris – Tomas Rakauskas) komandos. Taip pat šį savaitgalį į Klaipėdą suvažiuos stipriausios berniukų U13 A diviziono komandos. Užlipti ant aukščiausio laiptelio dideles ambicijas turi Klaipėdos Vlado Knašiaus krepšinio mokykla, KM Tornado ir net dvi SKM – Sostinės krepšinio mokykla ekipos.

Visus MKL finalo ketvertų rezultatus bei tvarkaraščius rasite oficialioje lygos svetainėje: www.mkl.lt/final-4-2024

Rekordai. Medalių dalybų pusiaukelėje net 17 sporto mokyklų jau yra iškovojusios prizines vietas trijuose MKL divizionuose. Labiausiai čia pasižymėjo Šiaulių KA „Saulė“, jau turinti šešis medalių komplektus. Vilniaus krepšinio mokykla turi daugiausia aukso medalių – net 3.

108 – toks skaičius rungtynių ir lygiai tiek pat tiesioginių transliacijų yra visų laikų Moksleivių krepšinio lygos rekordas.

Tėvai. Pauliaus Jankūno savaitgalis buvo įtemptas. Tomis dienomis, kai Lietuvos krepšinio legenda šventė 40-ąjį jubiliejų, U16 B diviziono finaliniame ketverte kovėsi jo sūnus Matas, tuo pat metu U13 berniukų B diviziono finale žaidė ir jaunėlis Adomas. Abu broliai Jankūnai po finalų pasidabino sidabro medaliais.

Taip pat MKL kovas įdėmiai seka ir kiti buvę bei esami krepšinio profesionalai: broliai Lavrinovičiai, kurių atžalos taip pat kovoja dėl apdovanojimų, jų bendrapavardis ką tik Lietuvos studentų čempionu tapęs Danielis Lavrinovičius, Lietuvos rinktinės įžaidėjas Lukas Lekavičius, Klaipėdos „Neptūno“ legenda bei dabartinis klubo vadovas Martynas Mažeika bei daugelis kitų.

„Pats augau šioje lygoje, tad sugrįžti čia yra labai gera. Tiesa, atrodo, kad dabartiniai vaikai yra ir lankstesni, ir greitesni“, – šypsojosi M. Mažeika, kurio sūnus V. Knašiaus mokyklos sudėtyje pasipuošė U13 B diviziono bronza.

Pirmasis. Gintaras Kadžiulis per savo sportinę karjerą yra laimėjęs ne vieną skambų apdovanojimą. Buvęs Panevėžio „Lietkabelio“, Vilniaus „Ryto“ ir kitų LKL klubų gynėjas, rungtyniavęs ir Lenkijos, Graikijos, Juodkalnijos bei kitose užsienio lygose, spėjo paragauti ir aukščiausio lygio treniravimo patirties. Tačiau po darbo LKL bei užsienio klubuose 44 metų specialistas save vėl atranda vaikų krepšinyje. G. Kadžiulio diriguojama SIIA Pasvalys komanda berniukų U14 C diviziono čempionate laimėjo pirmąjį savo istorijoje MKL medalį. Mače dėl bronzos Pasvalys 67:42 įveikė Kalvarijos SC.

„Pirmas medalis ir man, ir visai mūsų akademijai. Žinoma, visada gali būti geriau, bet smagu, kad sunkų sezono darbą atpirko galutinė pergalė. Tikimės, kad kitą sezoną bus ir tauresnės spalvos apdovanojimai“, – kalbėjo G. Kadžiulis.

mkl.lt

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia