Pradinis Lietuvos naujienos Gyventojus, pamiršusius sumokėti gyventojų pajamų mokestį, pasieks VMI priminimai

Gyventojus, pamiršusius sumokėti gyventojų pajamų mokestį, pasieks VMI priminimai

444
0

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Vilniaus AVMI)  informuoja, kad šiandien VMI pradeda siųsti priminimus gyventojams, deklaravusiems pajamas, tačiau laiku nesumokėjusiems deklaruoto mokėtino gyventojų pajamų mokesčio (GPM). Artimiausiomis dienomis priminimus gaus daugiau nei 55 tūkst. gyventojų, iš jų virš 700 Ukmergės rajono savivaldybėje, kurie yra nesumokėję daugiau nei 5 eurų GPM ir kitų mokesčių. Bendra šalies gyventojų nesumokėta suma siekia 39,4 mln. eurų. Ukmergės rajono savivaldybės gyventojai nesumokėjo 343 tūkst. eurų. Priminimai gyventojus pasieks per Mano VMI, o nesinaudojančius e. paslaugomis kvietimai pasieks klasikiniu paštu. Primename, kad greičiausias būdas sužinoti mokesčio sumą ir iš karto sumokėti – prisijungus prie Mano VMI.

„Pamiršusiems laiku – iki gegužės 2 dienos – sumokėti gyventojų pajamų mokestį skaičiuojami delspinigiai, todėl raginame gyventojus kuo skubiau sumokėti, kad nesusikauptų reikšminga papildomai mokėtina suma“,- teigia Vilniaus AVMI viršininkė Virginija Ginevičienė, primindama, jog finansinių sunkumų turintys ir per nustatytą terminą sumokėti negalintys gyventojai turi galimybę mokėjimą išdėstyti dalimis – sudaryti mokestinės paskolos sutartį (MPS).

Mokestinės paskolos sutartis jau sudarė apie 30 finansinių sunkumų patiriančių Ukmergės r. savivaldybės gyventojų. Jų išdėstyta mokėtina suma siekia 23 tūkst. eurų.

VMI primena, kad sumokėti galima per Mano VMI, e. banko pavedimu, kitose mokėjimus priimančiose vietose. Mokant už kitą asmenį, svarbu nurodyti mokesčio mokėtojo vardą, pavardę, asmens kodą ir įmokos kodą (1441).

Jei gyventojas deklaracijas ir pranešimus gauna klasikiniu paštu, būtina pasitikrinti, ar teisingai deklaruota gyvenamoji vieta (miestas, gatvė, namo numeris, pašto kodas). Tai padaryti galima seniūnijoje ar per Elektroninius valdžios vartus. Tik tikslus adresas užtikrina laiku gaunamą informaciją.

VMI.LT

vilkmerge.lt perspėja: Siaučia sukčiai. Būkite atidūs atidarydami iš neva VMI gautus el. laiškus. Nespauskite jokių įtartinių nuorodų ir nesuvedinėkite savo banko ar kitų duomenų. Visada atidžiai pasitikrinkite el. pašto adresus ir interneto adresus.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia