Šventes sutikime saugiai

    1170
    0

    get.php

    Artėja Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų šventės, kurios paįvairinamos ugnies ir garso efektais, tačiau retas kuris susimąsto, kiek žalos gali atnešti atsainus požiūris į pirotechniką.

     

     

     

    Siekdami užkardyti pažeidimus, susijusius su prekyba civilinėmis pirotechnikos priemonėmis bei jų laikymu ir naudojimu draudžiamose vietose ar draudžiamu laiku, Policijos departamentas kartu su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu patvirtino bendrą prevencinių veiksmų nuo 2009 m. gruodžio 8 d. iki 2010 m. sausio 3 d. planą. Ypatingas dėmesys bus skiriamas pirotechnikos priemonių naudojimui ir prekybai.
    Policijos ir priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų pareigūnai tikrins pirotechnikos priemonių prekybos vietas, taip pat tikrins galimas civilinių pirotechnikos priemonių neteisėtos prekybos ir naudojimo vietas (turgavietes, kioskus, paauglių susibūrimo vietas ir pan.), prižiūrės, kaip laikomasi pirotechnikos priemonių naudojimo tvarkos viešose vietose.

    Primename, kad fejerverkus reikia įsigyti tik specializuotose parduotuvėse arba laikinosiose prekybos vietose, turinčiose savivaldybės išduotus leidimus. Jokiu būdu nesusigundykite turgaus ar gatvės prekeivių siūlomais pirotechnikos gaminiais – ši produkcija Lietuvoje nesertifikuota ir įvežama nelegaliai.

    Taip pat informuojame, kad draudžiama:
    – naudoti ir parduoti civilines pirotechnikos priemones arčiau kaip 75 metrai nuo mokyklų, vaikų darželių, naudoti civilines pirotechnikos priemones arčiau kaip 75 metrai nuo gydymo ir reabilitacijos įstaigų, kulto, šarvojimo patalpų, jeigu tai nesuderinta su atsakingais už šių pastatų (statinių) ar patalpų eksploatavimą asmenimis, taip pat kitose savivaldybės tarybos uždraustose vietose;
    – naudoti civilines pirotechnikos priemones nuo 22.00 val. iki 6.00 val. (išskyrus švenčių dienomis, taip pat per masinių pramogų renginius, kuriuos rengti nustatyta tvarka yra išduotas leidimas), taip pat kitu savivaldybės tarybos uždraustu laiku;
    – naudoti civilines pirotechnikos priemones ne pagal paskirtį;
    – naudoti ir parduoti civilines pirotechnikos priemones, kurių garantijos (saugojimo) laikas yra pasibaigęs;
    – naudoti ir parduoti civilines pirotechnikos priemones asmenims, kurie neturi teisės jų įsigyti;
    – naudoti ir parduoti civilines pirotechnikos priemones asmenims, apsvaigusiems nuo alkoholio, narkotikų, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų;
    – naudoti ir parduoti civilines pirotechnikos priemones, kurios yra akivaizdžiai mechaniškai ar kitaip pažeistos, deformuotos, ant kurių yra korozijos ar skysčių dėmių pėdsakų;
    – naudoti ir parduoti savadarbes pirotechnikos priemones.

    Pirotechnikos priemones, skirtas naudoti lauke, griežtai draudžiama naudoti patalpose. Pirotechnikos priemonių prekybos ar laikymo (sandėliavimo) vietose draudžiama rūkyti, naudotis ugnimi, uždegti ir išbandyti pirotechnikos priemones.

    Primename, kad Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) 176(1) straipsnyje už civilinių pirotechnikos priemonių įsigijimo, naudojimo nustatytos tvarkos pažeidimus numatyta atsakomybė: įspėjimas arba bauda nuo penkiasdešimties iki vieno šimto litų su civilinių pirotechnikos priemonių konfiskavimu ar be konfiskavimo. Jei toks pažeidimas yra padaromas pakartotinai gresia bauda nuo vieno šimto iki dviejų šimtų litų su civilinių pirotechnikos priemonių konfiskavimu ar be konfiskavimo.  Kuomet prasižengia nepilnametis  nuo keturiolikos iki šešiolikos metų skiriamas įspėjimas arba bauda tėvams ar globėjams (rūpintojams) nuo penkiasdešimties iki vieno šimto litų su civilinių pirotechnikos priemonių konfiskavimu ar be konfiskavimo.
    ATPK 167(1) straipsnyje numatoma atsakomybė už civilinių pirotechnikos priemonių importo, eksporto, gabenimo tranzitu, įvežimo, išvežimo, laikymo, pardavimo, sunaikinimo, apskaitos nustatytos tvarkos pažeidimus.  Kuomet asmuo prasižengia pirmą kartą skiriama bauda nuo dviejų šimtų iki keturių šimtų litų. Tokie pat veiksmai padaryti pakartotinai užtraukia baudą nuo penkių šimtų iki vieno tūkstančio litų su civilinių pirotechnikos priemonių konfiskavimu ar be konfiskavimo.
    ATPK 167(2) straipsnyje numatoma atsakomybė už civilinių pirotechnikos priemonių, kurių importas, eksportas, gabenimas tranzitu, pardavimas ar naudojimas yra apribotas ar uždraustas, importą, eksportą, gabenimą tranzitu, pardavimą ar naudojimą. Apribojimų nesilaikymas užtraukia baudą nuo trijų šimtų iki aštuonių šimtų litų su šių priemonių konfiskavimu, o jų  pardavimas ar naudojimas –baudą nuo penkių šimtų iki vieno tūkstančio litų su šių priemonių konfiskavimu. Tokie pat veiksmai padaryti pakartotinai užtraukia baudą nuo vieno tūkstančio iki dviejų tūkstančių litų su šių priemonių konfiskavimu.
    Pasak  Nepilnamečių reikalų inspektorės Ingridos Juzėnienės, šiais metais vienas nepilnametis jau nubaustas už pirotechninių priemonių naudojimą.
    Policijos žiniomis, kai kurie moksleiviai įsigyja nelicenzijuotų pirotechnikos gaminių, juo patys sprogdina, kai kurie perpardavinėja. Tėveliai turėtų pasidomėti, ar tuo neužsiima jų vaikai, išaiškinti apie galimas skaudžias pasekmes ir gresiančią  administracinę atsakomybę.

     

     

    Linkime šventes sutikti saugiai!

    policija.lt

    Vilniaus apskrities VPK Ukmergės r. PK informacija

    D. Vasiliauskienės nuotrauka

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia