Pradinis Kultūra Renginiai Vasaros atradimai: vieniems – Big Z, kitiems – žygis naktyje

Vasaros atradimai: vieniems – Big Z, kitiems – žygis naktyje

1814
0

Vaikų ir jaunimo vasaros poilsio stovyklą Ukmergės rajono visuomenės sveikatos biuras organizuoja jau septinti metai. Šiemet ji vadinosi „Nuraškysiu savo žvaigždę“, tačiau kaip ir kasmet pagrindinė kryptis – sveikatingumas ir aktyvios veiklos.

Veprių stovykloje jaunimas praleido 10 dienų nuo liepos 22 iki 31 d. Anot stovyklos koordinatorės, Ukmergės rajono visuomenės sveikatos biuro specialistės Svetlanos Markevičienės, profesionaliai vadovų komandai per 20 metų patirtį turintiems pedagogams – specialistams, molėtiškei Daliai Burneikienei, pedagogui iš Kelmės Eugenijui Jafimovui, Želvos gimnazijos kūno kultūros mokytojui Gintarui Markevičiui ir Lietuvos policijos mokyklos instruktoriui – pareigūnui Nerijui Butėnui teko nemažas išbandymas – susidraugauti su 61 paauglystės laikotarpį išgyvenančiu jaunuoliu, pelnyti pagarbą ir pasitikėjimą. „Jaunimo pasitikėjimą užsitranauji tada, kai pats parodai pasitikėjimą, kai atrandi tai, kas juos domina, kai būni kartu ir pats nebijai išbandymų, nebijai klysti“, – mintimis dalijosi S.Markevičienė. Tad vadovai ne tik kartu dalyvavo įvairiose veiklose, bet ir patys jaunuoliams pasakojo apie savo pomėgius bei kartu plaukė irklente, atskriejo su savo motociklu, mankštinosi gryname ore.

„Vienas iš Visuomenės sveikatos biuro tikslų – būti kuo arčiau paauglių, supažindinti juos su skirtingomis veiklomis, padėti atrasti pomėgius ir tuo pačiu skatinti fizinį aktyvumą“, – sakė stovyklos koordinatorė.

Įvairių veiklų jaunuoliams tikrai nestigo. Stovyklautojus aplankė gyvosios istorijos klubas „Leitgiris“, kuris atkūrė X-XIII am. įvykius, perteikė tuometinio lietuvio pasaulėjautą, kartu aplankė alkakalnį, paaiškino aukos prasmę ir atskleidė ryšį su visata. Vėliau vykęs naktinis orientacinis žygis į šventvietę buvo apipintas truputį mistinių, truputį baugių pasakojimų. Tačiau baimes įveikti padėjo komandos jausmas, draugo peties pajutimas. Nestigo naujų potyrių ir naktinių atradimų – pajusti nakties kvapus, išgirsti miško ošime čiurlenantį upelį, eiti tamsoje, kur kelio kraštus žymi tik jonvabalių švieselės, susitikti su žyniu, kalbėti maldą ir grįžti brėkštant naujai dienai… Stiprių emocijų bei iššūkių jaunuoliai patyrė ir su „Nuotykių turizmo“ organizatoriumi Kąstyčiu Kvietkausku. Jis surengė patyriminį žygį Veprių apylinkėse. Stovyklautojams buvo skirtos užduotys, tad vykdydami jas pasitarnavo ir miestelio gyventojams. Vėliau emocingai aptarinėjo kaip pjovė gyvatvorę, ravėjo daržus ar išsikepė kiaušinienę…

Pašėlusi diena tiesiog pralėkė kai į stovyklą atvyko „Emovents“ – aktyvių pramogų organizatoriai. Tai buvo ne tik smagus laiko praleidimas ant pripučiamų įrenginių, bet ir mokymasis dirbti komandoje bei ieškoti netikėtų, originalių sprendimų.

Vaikus sužavėjo susitikimas ir pokalbis išskirtiniu svečiu Big Z – stipriausiu pasaulio žmogumi Žydrūnu Savicku. Sportininkas vos spėjo atsakinėti į klausimus ir mielai dalijo patarimus, kaip teisingai sportuoti. Kitoki, tačiau taip pat įdomūs susitikimai vyko su Visuomenės sveikatos biuro bendradarbiais: psichologė Jurgita Zakarauskiene kalbėjo apie savęs atradimą paauglystės tarpsnyje, o policijos veteranas Georgijos Smoliakas vedė paskaitėlę apie žalingus įpročius, dalijosi patirtimi bei istorijomis iš savo tarnybos laikotarpio.

Stovykloje apsilankė ir Lietuvos policijos mokyklos instruktoriai, kurie pasakojo apie savo tarnybą, mokė savigynos veiksmų. Ukmergės r. policijos komisariato kinologas Andrej Petrukanes ir jo dresiruojamas Grodas visus žavėjo pasirodymu ir išskirtine žmogaus ir šuns draugyste.

Vyko škių pamokos hip hop ritmu. Su Vilniaus dailės akademijos Vilniaus fakulteto dekanu Česlovu Lukensku jaunuoliai išbandė grafiti bei įamžino savo buvimą piešdami zodiako ženklus ant pastato sienos.

Stovyklautojai žavėjo savo kūrybiškumu – jie kūrė reklaminius filmukus tema „Kodėl verta stovyklauti?“, o tuo pačiu pateikė ir daug atsakymų savo vadovams, kurie sužinojo, ko jaunuoliai tikisi ir ką suranda. Panašios mintys buvo išdėstytos ir atsisveikinimo laiškeliuose, palinkėjimuose vieni kitiems, kuriuos vėliau skaitant akyse kaupėsi ašaros, bylojančios apie išgyventas nuoširdumo ir patirtas tikro artumo akimirkas. Stovyklautojai parašė ir laiškus sau, o šie juos pasieks tik po pusės metų…

Na, ir paskutinis stovyklos akordas – vadovų krykštynos. Jaunuoliai nestokojo išmonės ir jumoro, tad vadovams teko ir išsimaudyti, ir šliaužti po stalais, ir patiems atskliesti savo kūrybinius gebėjimus.

Organizuojant vasaros stovyklą savanoriškai talkino ankstesnių stovyklų „veteranas“ Mangirdas Kazlaukas, Visuomenės sveikatos biuro bendradarbiai Tadas Petrikas, Jurgita Zakarauskienė, Georgijus Smoliakas. Stovyklą finansiškai parėmė UAB „UMP“, o „Emovents“ , kaip ir buvo žadėję, pramogas surengė už lėšas, kurios buvo surinktos miesto šventės metu.

Ukmergės Visuomenės sveikatos biuro informacija

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia