Pradinis Verslas Žemės ūkis Už surastas šernų gaišenas bus mokamos išmokos

Už surastas šernų gaišenas bus mokamos išmokos

2080
0
sernas 16

sernas 16

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad atsižvelgus į afrikinio kiaulių maro (AKM) situaciją mūsų šalyje, gyventojams bus mokamos išmokos už surastas šernų gaišenas.

VMVT direktoriaus įsakyme numatyta, kad asmenims, radusiems šerno gaišeną ir apie ją pranešusiems centrinei ar teritorinei VMVT (nemokamu, visą parą veikiančiu telefono numeriu 8 800 40 403, elektroniniu paštu ar atvykus), ir užpildžius prašymus, bus mokamos 30 eurų dydžio išmokos. Išmokos bus pervedamos į asmenų nurodytas sąskaitas per 60 kalendorinių dienų nuo dokumentų gavimo dienos.

Pateikę informaciją asmenys turės nurodyti tikslią šerno gaišenos radimo vietą (esant galimybei, pateikti koordinates pagal Globalaus pozicionavimo sistemą (GPS)). Radę nugaišusį šerną žmonės negalės šio laukinio gyvulio transportuoti, judinti, imti mėginių, užkasti ar savarankiškai pristatyti į VMVT teritorinį padalinį. VMVT rekomenduoja radimo vietą pažymėti aiškiai matomu ženklu (užrišti ant medžio ar krūmo spalvotą medžiagos juostą, įsmeigti į žemę šaką, ar pan.). VMVT atstovai gali paprašyti esant galimybei parodyti tikslią gaišenos radimo vietą.

Išmokos už suteiktą informaciją bus mokamos tik suradus šerno gaišeną nurodytoje vietoje ir atrinkus mėginius AKM tyrimams. Tais atvejais, jei apie tą pačią šerno gaišeną praneš keli asmenys, teisę į išmoką turės pirmasis informaciją pateikęs asmuo.

„Operatyvus šernų gaišenų surinkimas, jų sunaikinimas ir vietovių dezinfekavimas mažina AKM viruso plitimo tikimybę. Mokslininkų nuomone, išmokos gali suaktyvinti kritusių laukinių gyvūnų paieškas. Tikimės, kad Lietuvos gyventojus ši priemonė taip pat paskatins būti atidesniais ir prisidėti prie visų mūsų pilietinės pareigos – kovoti su AKM, padėti sunaikinti kiek įmanoma daugiau šio viruso plitimo šaltinių“, – teigia VMVT direktorius Jonas Milius.

vmvt.lt

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia