Pradinis Lietuvos naujienos Ukmergės meras Darius Varnas: savivaldybė daugiau nei ketvirtadalį biudžeto pajamų skiria švietimui

Ukmergės meras Darius Varnas: savivaldybė daugiau nei ketvirtadalį biudžeto pajamų skiria švietimui

285
0
Dainius Labutis (ELTA)

Ukmergės rajono mero Dariaus Varno teigimu, savivaldybė labiausiai siekia investuoti į miesto infrastruktūros vystymą. Vis dėlto, pasak mero, daugiau nei ketvirtadalį biudžeto pajamų planuoja skirti švietimui.

Verslo forume Ukmergėje antradienį regiono ir nacionalinės valdžios bei verslo atstovai aptarė regiono ekonominės plėtros perspektyvas.

Forumą organizuoja Vilniaus Prekybos, pramonės ir amatų rūmai (PPAR).

„Tikslas yra pakviesti regiono verslus diskutuoti su savivaldos ir vyriausybės atstovais, spręsti su verslu susijusius regionų klausimus ir problemas, dalintis patirtimi ir iššūkiais tarp savivaldybių. Taip pat aptarti regiono plėtros galimybes, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų įrankius verslo nacionalinei ir tarptautinei plėtrai“, – prieš forumą Eltai komentavo Vilniaus PPAR atstovė Gintarė Danilevičė.

PPAR prezidentas Sigitas Leonavičius, atidarydamas renginį, akcentavo, kad Ukmergės verslo bendruomenė pastaraisiais metais, nepaisant geopolitinių iššūkių, tvirtėjo.

„Mes per šitą sunkų geopolitinį laikotarpį, pradedant nuo pandemijos, karas vyksta jau dveji metai, tai mes visi sunerimę, jaučiame įtampą, pavojų. Tačiau gynyba ir specialiosios tarnybos užsiima savo veikla, o verslas kartu su regionų vadovais turime rūpintis šiandiena ir ateitimi“, – kalbėjo S. Leonavičius.

Ukmergės rajono mero Dariaus Varno teigimu, savivaldybė labiausiai investuoja į infrastruktūrą, aplinkos tvarkymą, atsinaujinančių energijos išteklių vystymą, turizmo skatinimą, sveikatos, socialines ir paslaugas jaunimui, o ypač – į švietimo sistemos gerinimą.

„Švietimui atiduodame apie 29 proc. biudžeto (pajamų – ELTA), 19 proc. socialinei paramai ir toliau jau tie visi po kelis procentus lieka infrastruktūrai ir kitoms reikmėms. (…) Turime daug planų ateičiai – ir didinti finansavimą įvairioms sritims, ir tobulinti paslaugas, bet, manau, sutarsime, kad investicijos jau atsiperka, mes tai matome ir mes visi prie to prisidedame“, – pabrėžė meras.

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai (PPAR) yra Lietuvos verslo atstovus ir mokslo įstaigas vienijanti bendruomenė, kuriai priklauso apie 500 narių – Lietuvos įmonės iš įvairių verslo sektorių, taip pat universitetai, kolegijos bei kitos mokymo įstaigos.

Vilniaus Rūmai turi filialus Alytuje ir Ukmergėje, organizacija veikia pagal Prekybos, pramonės ir amatų rūmų įstatymą.

 

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia