Pradinis Kultūra Renginiai „Smetoninėse“ – artėjančio Prezidento jubiliejaus laukimas

„Smetoninėse“ – artėjančio Prezidento jubiliejaus laukimas

2450
0

Viena įspūdingiausių rajono švenčių, mininti 144-ąsias Prezidento gimimo metines, į Užugirį sukvietė būrį ukmergiškių ir rajono svečių. Šiųmetėse Smetoninėse skambėjo iškilmingos kalbos, Prezidento sveikinimas ir koncertas, rinkta gražiausia, protingiausia ir elegantiškiausia šventės ponia. Taip pat buvo renkamos aukos kitais metais iškilsiančiam Prezidento Antano Smetonos paminklui.

Prasidėjusi šv. mišiomis Šv. Antano Paduviečio bažnyčioje Lėne šventė persikėlė prie Užugirio mokyklos-muziejaus. Smalsuoliai galėjo apžiūrėti buvusią mokyklą ir įspūdingą rajono medžiotojų būrelių medžioklės trofėjų parodą.

Prie Užugirio mokyklos-muziejaus susirinkusieji pirmiausiai pakviesti sugiedoti „Lietuva brangi“, kurią pradėjo operos solistė Eugenija Klivickaitė. Sveikindamas susirinkusius rajono meras Rolandas Janickas paminėjo, kad kaimui padovanodamas mokyklą Prezidentas suprato, kad švietimas yra valstybės pagrindas. Ir išreiškė viltį, kad kitais metais čia atsiras dar „vienas pagarbos ženklas mūsų gerbiamam Prezidentui“ – paminklas Prezidentui Antanui Smetonai. Ir pakvietė, kaip tauta švenčiant Prezidento 60-ą jubiliejų rinko aukas rezidencijai prie ežero pastatyti, taip dabar prisidėti prie paminklo statybos. Ir pacitavo Prezidentą – „nebūkim pasipūtę, nebūkim išdidūs, būkim nuolankūs ir kurkim Lietuvą drauge“. Mokslinį pranešimą apie Antano Smetonos vaidmenį valstybėje perskaitė humanitarinių mokslų daktaras, docentas, istorikas Algimantas Kasparavičius.

Susirinkusieji „Užugirio kieme“ galėjo pažaisti šachmatais, parašyti 100-mečio laišką Lietuvai, įsigyti skanėstų ir suvenyrų amatininkų turgelyje, nusifotografuoti tarpukario fotoateljė, paskaitinėti „smetoniškų“ pletkelių ir juokelių, pabendrauti su ANBO lakūnais ir pašaudyti „Miško brolių“ šaudykloje, aplankyti parodą „Dviratis tarpukario Lietuvoje: ir važiuoti, ir pasipuikuoti“. Susirinkusių laukė dar visokios akcijos, edukacinės palapinės ir smagios akimirkos.

Senoviniu automobiliu, lydimas „Miško brolių“ eskorto, atvykęs Prezidentas Antanas Smetona, pasveikintas burmistro ir jaunojo jo padėjėjo bei pavaišintas duona su druska, iš savo dvaro balkono pasakė sveikinimo kalbą. Joje jis paminėjo ne tik sunkius kelius nuėjusią valstybę, bet ir pakvietė pamatyti turintys bendrų, o ne skirtingų ypatybių. Nes „dabar atėjo tas metas, kai visos upės turi tekėti viena vaga, tam kad išsaugotume tautinį savarankiškumą“.

Po Prezidento sveikinimo renginio vedėjai – Napoleonas ir ponia Liuba pakvietė „Miško brolių“ karininkus išrinkti gražiausias ir elegantiškiausias ponias, kurios turėjo ir pašokti grojant retro grupei „Randevu“ iš Kauno, atpažinti senovinius buities rakandus. Šventėje tarpukario Lietuvos šlagerių pradininko Danieliaus Dolskio dainas dainavo Egidijus Sipavičius, grojo Kauno Bigbendas, pasišokti kvietė „Alytaus Miestelėnai“.

Retro stiliumi apsirengusios merginos nešiojo reklamas, bei kvietė ir kitais metais apsilankyti Smetoninėse. Kitąmet jos vyks rugpjūčio 10-ąją.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia