Pradinis Švietimas Lietuvos moksleivių sąjungos Vasaros forumas „Įžiebk pilietiškumo kibirkštį“ 2018

Lietuvos moksleivių sąjungos Vasaros forumas „Įžiebk pilietiškumo kibirkštį“ 2018

2220
0

Vasarai jau įsibėgėjus, būrys moksleivių iš 34 Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) padalinių skubėjo į Taujėnuose vykstantį LMS Vasaros forumą „Įžiebk pilietiškumo kibirkštį“ 2018. Jau penktus metus Ukmergėje veikiantis mokinių savivaldų informavimo centras (MSIC) pirmą kartą turėjo galimybę organizuoti nacionalinio lygmens renginį, kurio tikslas buvo ne tik smagiai praleista savaitė kupina neužmirštamų įspūdžių, bet ir naujos žinios bei svarbi informacija, kurią bus galima panaudoti ne tik šiandieniniame, bet ir ateities pasaulyje.

Taujėnų dvare susirinkusius LMS savanorius pasveikino Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas, LMS Ukmergės MSIC Pirmininkas Ignas Rozmanas bei LMS Prezidentė Raminta Matulytė, o muzikiniais pasirodymais moksleivius džiugino buvusi Ukmergės MSIC savanorė Žaneta Kravcova. Visiems savanoriams kartu sudainavus LMS himną prasidėjo pirmosios paskaitos: TV žurnalistė ir renginių vedėja Eglė Daugėlaitė papasakojo apie bendruomeniškumo svarbą, o Jaunimo reikalų departamento atstovas Juozas Meldžiukas kalbėjo jaunimo politikos ir savanorystės temomis.

LMS Vasaros forumo metu dalyviai įgavo naujų įgūdžių dirbdami darbo grupėse, klausydamiesi diskusijos „Politikas ne apie politiką“ kartu su LR Ministru Pirmininku, taip pat išgirdo apie moksleivių mainus, kuriuos pristatė tarptautinių mainų organizacija „YFU Lietuva“. Savanoriai turėjo puikią galimybę daugiau sužinoti ir geriau susipažinti su pačia LMS Prezidente Raminta Matulyte atviro vakaro diskusijos metu. Naujų patarimų ir paslapčių apie fotografiją moksleiviams negailėjo fotografas bei kinematografas Mantas Kristijonas Kuliešis, o apie skaidrių rinkimų svarbą moksleiviai išgirdo dalyvaudami jaunimo judėjimo „Baltosios pirštinės“ organizuotame protų mūšyje. Paskutiniąją forumo dieną į renginį buvo atvykęs ir radijo laidų vedėjas, dainininkas Petras Daunys ir socialinių tinklų žvaigždė Marija Grabštaitė, kurie kalbėjo apie pasaulio šalių kultūrą.

Renginio dienotvarkę paįvairino šaudymas lankais ir paskaita su skautais, taip pat savanoriams lengviau atsibusti rytais padėdavo netradicinė Deivido Mickaus vedama mankšta.

Vasaros forumo dalyviai aktyviai ir linksmai vakarus leido kiekvienos dienos socializacijose: žaidė susipažinimo žaidimus, ruošė muzikinius pasirodymus, savo ištvermę tikrino naktinėse estafetėse, „kariavo“ Taujėnų vandens mūšyje, kuris visus atvėsino karštą vasaros dieną.

Ukmergės MSIC dėkoja rėmėjams bei partneriams, be kurių šis renginys nebūtų įvykęs: Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazijai, mokyklinių ir biuro prekių parduotuvei „Mubas“, Inovatyvių verslo sprendimų korporacijai, Jaunimo laisvalaikio centrui, kepyklai „Gudobelė“ ir daug kitų.

Ukmergės MSIC savanoriai įgavo daug naujos patirties organizavimo ir komunikacijos srityse, tad komanda rimtai nusiteikusi laukia naujų, darbingų ateinančių mokslo metų.

Ukmergės mokinių savivaldų informavimo centro (MSIC) – Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) informacija

Robertos Morkytės nuotr.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia