Sartų lenktynėse triumfavo K.Trota

1205
    0

sartai_pledzio_foto_07

Praėjusį šeštadienį, lydimi puikaus oro, žirginio sporto aistruoliai traukė į Dusetas, kur 104-ąjį kartą ant žvilgančio ledo varžėsi geriausi vadeliotojai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos. Tradicinėse Sartų žirgų lenktynėse dalyvavo ir daug mūsų rajono žirginio sporto atstovų – net  14. Geriausiai šiose varžybose sekėsi Kaziui Trotai. Jis ne tik laimėjo dvi pirmas vietas, bet šeštą kartą ir pagrindinį – „Didįjį žiemos“ prizą. Kovojant dėl pagrindinio prizo K.Trota 1609 m ilgio trasą įveikė per 2,05,310 minutes.

Pirmame ir antrajame važiavimuose dalyvavo tik po vieną mūsų rajono atstovą. Pirmajame važiavime Kastytis Trota su Chora finišą pasiekė trečias. Antrame važiavime Edvardas Vinskus su Nut Augustinu trasą įveikė šeštas.

Geriau E. Vinskui su Griausmu sekėsi šeštajame važiavime. Kaip pasakojo pats vadeliotojas, Griausmas pirmas bėgo visą distanciją. Tik iki finišo likus 100 metrų, žirgas trumpam sušuoliavo, bet trasą baigė pagal visas taisykles. Tai kainavo dvi vietas ir E. Vinskus finišą kirto trečias. Ketvirtą vietą iškovojo Kazys Trota su Mis Venesuela, penktą – Vigimantas Perednikas su Vudžiu.

Trečiame važiavime iš aštuonių lenktynininkų net keturi buvo iš mūsų rajono. Pirmą vietą važiavime užėmė Kastytis Trota su Verdžio Opera, antrą – Tomas Lukošiūnas su Stinger Augustinu. Šeštas atvažiavo Alfredas Žarnauskas su Ikaru, aštunta – Vaiva Gurskaitė su Grenada. Pastaroji vadeliotoja buvo apdovanota ir kaip jauniausia varžybų dalyvė

Nuo ketvirto važiavimo gerus rezultatus pradėjo rodyti K. Trota. Šiame važiavime su Velnio Nuotaka jis buvo pirmas. Šis žirgas jam atnešė sėkmę ir pagrindiniame važiavime dėl „Didžiojo žiemos“ prizo. Dėl pastarojo prizo varžėsi ir K. Trotos sūnus Kastytis. Su Verdžio Opera jis finišavo trečias.

Penktajame važiavime trys mūsų rajono atstovai pasidalino 4-6 vietas. Ketvirtu atvažiavo Vigimantas Perednikas su Cheopsu, penktas – Mečislovas Radzevičius su Olimpija Ollo, šeštas – Donatas Gurskas su Švyturiu.

Septintame važiavime Vladas Gurskas su Lavina finišavo trečias, Kęstutis Tušas su Sherif Boy – penktas. Aštuntas važiavimas buvo sėkmingas mūsų rajono atstovams. K. Trota su Veronu atvažiavo pirmas. Antra buvo Monika Vinskutė su Gotika.
    Devintame ir dešimtame važiavimuose dalyvavo tik po vieną mūsų rajono atstovą. Prizinių vietų jie neužėmė. Devintame važiavime penktu atbėgo Aurimo Sakalovo vadeliojamas Rodney Augustinu, dešimtame – taip pat penktu – Dariaus Taugino vadeliojamas Quatinka Maniste.

Žiūrovai šventėje taip pat buvo geros nuotaikos – kas smagiai šoko, kas karšta arbata vaišinosi, ant ledo čiuožinėjo, prie laužo šildėsi…

{youtube}cEUw9xlUPdc{/youtube}

Jei nematote video, spaukite ČIA.

vilkmerge.lt, zum.lt

Tradicinių respublikinių ristūnų žirgų lenktynių „Sartai 2010” rezultatus rasite čia