Pradinis Gyvenimas Renginys Prezidento Antano Smetonos metams paminėti

Renginys Prezidento Antano Smetonos metams paminėti

3163
0

Spalio 20 d. LPS „Bočiai“ Ukmergės klubas „Viltis“, vykdydamas projektą „Pabūkime kartu“, pravedė renginį „Vis Lietuvos nepamiršiu“. Šis renginys buvo skirtas Lietuvos tarybos pirmininko, Lietuvos valstybės prezidento Antano Smetonos metams paminėti. Į Ukmergės kultūros centrą rinkosi senjorai iš LPS „Bočiai“ Druskininkų, Birštono, Skuodo, Kėdainių bendrijų. Dalyvavo EURAG (Europos vyresnio amžiaus žmonių sąjungos padalinio Lietuvoje) Ukmergės skyriaus nariai.

Renginį pradėjo Ukmergės kultūros centro „Bočių“ moterų vokalinis ansamblis „Lyra“, kuris atliko literatūrinę – muzikinę kompoziciją, skirtą Prezidentui. Buvo akcentuota, kad A. Smetona buvo ne tik Vasario 16 – osios akto signataras, politikas, bet pasižymėjo ir kaip kultūrininkas, lietuvių kalbos puoselėtojas, mokėjo septynias užsienio kalbas. Prezidentas buvo nuoširdžiai prisirišęs prie tėviškės, buvo dėmesingas ir atidus gimtojo kaimo žmonėms. Ir jis niekada nepamiršo Lietuvos. Kompoziciją pratęsė klubo solistas Valmantas Naraškevičius.

Mintimis apie A. Smetoną pasidalino Ukmergės rajono Garbės pilietė, TAU dekanė, savanoriškai padedanti klubui vykdyti projektą, Liucija Dzigienė. Ji priminė, kad dabartinis Antano Smetonos gimnazijos pastatas buvo pastatytas prezidento iniciatyva. Jis dalyvavo ir 1938 m. gimnazijos atidarymo iškilmėse. Gimnazija iki 1940 m. buvo vadinama Antano Smetonos vardu, 2001 m. vėl tapo A. Smetonos gimnazija.

Kalbėjo klubo „Viltis“ pirmininkė Valerija Naraškevičienė. Dėkojo atvykusiems svečiams, klubo nariams, kad gausiai susirinko į prasmingą renginį, linkėjo nuoširdžiai visiems pabendrauti.

Su garbingu 85 metų jubiliejumi pasveikinome klubo narę Teresę Kadžienę.

Vedančioji Janė Juzėnienė pristatinėjo atvykusius ir pagal etnografinius regionus, minėjo žmonių charakterio savybes, kalbėjo, kuo žymūs miestai, iš kurių atvykę svečiai, skaitė poetų eiles.

Tradiciškai senjorų renginiuose ne tik bendraujama, dalijamasi darbo patirtimi, koncertuojama, bet ir prisimenama kolektyvų draugystės istorija. Druskininkų bendrijos pirmininkė Zita Jančiauskienė kalbėjo, kad su klubo „Viltis“ nariais susitinka Ukmergėje trečią kartą. Dalinosi prisiminimais, kaip 2014 m. druskininkiečiai dalyvavo Smetoninių šventėje Užugiryje, minint A. Smetonos 140 – ąsias gimimo metines.

Birštono bendrijos nariai į renginį atvyko po ekskursijos po A. Smetonos dvarą, pabuvę prie naujai pastatyto paminklo prezidentui. Bendrijos pirmininkė Julija Birutienė džiaugėsi, kad patyrė daug puikių įspūdžių, daug sužinojo naujo, kad vaikščiojo tais pačiais, kaip ir A. Smetona, takais. Dėkojo klubo narei Danutei Gelūnienei už globojimą ekskursijos metu. Ukmergėje birštoniškiai pas klubo „Viltis“ narius vieši antrą kartą.

Skuodo bendrijos pirmininkė Joana Viščiūnienė juokavo, kad pirmą kartą važiuodami į Ukmergę bijojo pasiklysti, nes „Skuods dėdle tuolei“ nuo Ukmergės. Paklaususi, ar nereikia vertėjo, Joana toliau kalbėjo tarmiškai, kad skuodiškiai yra patys pirmiausi lietuviai, nes jų Apuolės piliakalnis, gyvenvietė yra pirma vietovė Lietuvoje paminėta rašytiniuose šaltiniuose. Tai aprašyta Rimberto kronikoje, kai 853 m. švedai puolė gyvenvietę. Žemaitijos regionas turi savo nuolatinius festivalius „Skambėk, Žemaitija!“, kuriuose pastoviai dalyvauja Ukmergės klubas „Viltis“. Pirmininkė tikisi, kad plėsis bendradarbiavimo ratas ir su kitais Aukštaitijos kolektyvais. Skuodo saviveiklininkai atliko romansus, kuriuos, kaip sakė Joana, dainuodavo ir A. Smetonos laikų salonuose.
Koncertavo Druskininkų bendrijos moterų vokalinis ansamblis „Druskelė“, Birštono mišrus choras „Sidabrinė gija“.

Esam dėkingi Kėdainių bendrijos, kurios pirmininkė Zita Kazokevičienė ir ansamblio vadovė Gitana Adomavičienė yra ir klubo narės, mišriam vokaliniam instrumentiniam ansambliui „Ašarėna“, kuris skambiomis melodijomis sutikinėjo besirenkančius renginio dalyvius, koncertavo scenoje, padėjo visiems sudainuoti bendrą dainą „Žemėj Lietuvos“, kvietė šokiui ir dainai po renginio.

Išlydėdami svečius dar kartą dėkojome už atvykimą, malonias bendravimo akimirkas, tikėdamiesi vėl susitikti. Skirstėmės patenkinti, kad renginys pavyko.

Janina Badokienė

Ankstesnis straipsnisEilės apie moteris
Sekantis straipsnisNaujametinė pasaka ir Kalėdų senelis lauks vaikučių

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia