Pradinis Lietuvos naujienos VMVT: Lietuvoje panaikinta didžioji dalis III afrikinio kiaulių maro ribojimų zonos

VMVT: Lietuvoje panaikinta didžioji dalis III afrikinio kiaulių maro ribojimų zonos

421
0

Lietuvoje sėkmingai suvaldžius afrikinio kiaulių maro (AKM) plitimą, Europos Komisijos sprendimu šalyje panaikinta didžioji dalis griežčiausios apribojimų zonos. Anot Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT), pernai šie ribojimai apėmė didžiąją dalį Suvalkijos, kelis Žemaitijos bei Aukštaitijos rajonus.


VMVT atstovai Europos Komisijai pristatę epizootinę situaciją 2022 m. pritaikytoje zonoje, pateikė prašymą III apribojimų zonoje esančias Jurbarko r., Molėtų r., Šakių r., Kazlų rūdos r., Vilkaviškio r., Širvintų r., Ukmergės r. ir Vilniaus r. seniūnijas perkelti į II – mažesnių ribojimų zoną.

„(….) daugiau kaip metus šių rajonų ūkiuose nėra nustatoma AKM protrūkių. Europos šalių kolegos taip pat įvertino, kad Lietuvoje taikytos priemonės, kurios buvo naudojamos likviduojant AKM protrūkių padarinius kiaulių ūkiuose buvo efektyvios, todėl vienbalsiai pritarė regionalizacijai“, – pranešime spaudai cituojamas VMVT Skubios veiklos skyriaus vedėjas Marius Masiulis.

„Kiaulių ūkiams, esantiems II AKM ribojimų zonoje, įgyvendinus biologinio saugumo reikalavimus ir nuolat vykdant stebėseną, netaikomi prekybiniai ribojimai, todėl šie ūkiai savo produkcija galės prekiauti ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse narėse – tiek gyvomis kiaulėmis, tiek ir kiauliena bei jos produktais. Ūkiai, buvę III AKM ribojimų zonoje, produkcijos į užsienį eksportuoti negalėjo, kiauliena privalėjo būti ženklinama nacionaliniu sveikumo ženklu ir buvo skirta išimtinai vietinei rinkai“, – pridūrė VMVT atstovas.

III AKM ribojimų zonos panaikinimas taip pat reiškia, kad į šias zonas patenkantiems ūkiams lengvėja ir administracinė našta. Šiuose rajonuose bus sumažintas biologinio saugumo reikalavimų įgyvendinimo patikrų skaičius komercinėse kiaulių laikymo vietose nuo keturių iki dviejų kartų per metus.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia