Prijaukinta stirna tapo Balelių įžymybe

  1814
  0

  stirna_rado_1 Vytautas Padolskis, radęs ir priglaudęs nusilpusią stirnaitę, savo namus pavertė baleliečių ir svečių lankymo vieta.

  Žiūrėkite video reportažą.

  Vilkmerge.lt

   

  Vytautas pasakojo, kad stirną rado šalikelėje, prie senojo kelio Ukmergė-Panevėžys. Kadangi stirnaitė buvo nusilpusi, ji nebijojo žmonių, Vytautas nutarė ją parsivežti namo. Miškininkas ir medžiotojas Jonas Grybauskas sakė, kad joks laukinis gyvūnas žmonių neprisileidžia, nebent sirgtų arba būtų žmonių augintas nuo mažens.

  Pasak J. Grybausko šiuo atveju greičiausiai yra antrasis variantas. Žmonės augino stirnaitę, jai paaugus nutarė paleisti į mišką arba ji pabėgo. Kadangi nelaisvėje užaugintas gyvūnas pats maisto susirasti nemoka, pasak miškininko, stirnaitė be žmonių pagalbos būtu nugaišusi. V.Padolskis,parsivežęs stirną, padarė jai aptvarą, pamaitino, pakvietė veterinarijos gydytoją, kad ją apžiūrėtų. Gydytojas nustatė, kad stirnaitė visiškai sveika.
  Labiausiai stirnaitė mėgsta kopūstus. Dabar gyvūnas jau atsigavęs ir džiugina baleliečių vaikus. V. Padolskis sakė, kad stirnos niekam neatiduos, jam pačiam bus įdomu auginti laukinį gyvūną.
  {youtube}kqU0l8MiEOk{/youtube}
  Jei nematote video, spauskite ČIA

  {besps}stirna{/besps}

  Atsakyti:

  Prašome įrašyti komentarą
  Prašome įvesti vardą čia