Pradinis Verslas Rėmėjų medžiaga Kada nereikia statybos leidimo?

Kada nereikia statybos leidimo?

405
0

Didžioji dalis statinių ir didesni renovacijos darbai reikalauja staybų inspekcijos išduodamo statybų leimo. Šio leidimo išdavimas rodo, kad renovacijos darbai ar konkretaus objekto statybų darbai yra atitinkantys saugumo, kokybės standartus bei valstybės priimtus įstatymus. Tačiau yra atvejų, kai statinių statybų procesui ar renovacijos darbams statybų inspekcijos išduodami statybų leidimai nėra reikalingi.

Statybų leidimai išimtys taikomos kai:

  • Daromi minimalūs interjero pakeitimai. Jokie statybų leidimai nėra reikalingi, jeigu Jūs planuojate atlikinėti minimalius Jūsų būsto interjero pokyčius. Paprastai maži, nedideli darbai, nekeičiantys būsto ar patalpų struktūros bei jų paskirties: sienų dažymas, grindų keitimas, langų keitimas, elektros instaliacijos darbai bei kiti darbai nekeičiantys pasto struktūriškai. Tačiau svarbu paminėti, kad jeigu minėti pokyčiai yra daromi dideliu mastu, statybų leidimo išimtis gali nebegalioti.
  • Statomi laikini statiniai. Visi trumpalaikės paskirties pastatai, kurie nėra skirti ilgalaikiam naudojimui,  gali būti statomi be statybų leidimo. Tai yra laikinos stoginės ir pavėsinės, spaudos kioskai, statybinių darbų postai, trumpalaikės prekybos vietos švenčių metu.
  • Statomi mažo ploto statiniai. Visi statiniai, kuriu plotas miesto teritorijoje siekia iki 50 m2, o užmiestyje namai iki 80 m2 gali būti statomi be statybų leidimo. Tai galėtų būti maži sodininkystės, žemės ūkio ar kiti buitinės paskirties pastatai. Taip pat gali būti taikomi aukščio ir pločio apribojimai. Mažo ploto statinius galite rasti čia.

Prieš pradedant statyti bet koki statynį rekomenduojama pasikonsultuotu su statybų inspekcijos specialistais ir tiksliai išsiaiškinti ar statybų leidimas Jūsų atvejų yra reikalingas, ar ne. Vietinės inspekcijos specialistai Jums gali suteikti daugiau informacijos apie statybų inspekcijos taikomas nuostatas konkrečiai Jūsų regione. Taip pat svarbu akcentuoti, kad jeigu Jūsų atveju nėra reikalingas statybų leidimas, statybų proceso metu saugumo priemonių užtikrinimas yra privalomas tiek darbuotojų, tiek  visuomenės atžvilgiu, siekiant apsisaugoti nuo galimų nelaimių.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia