Pradinis Verslas Rėmėjų medžiaga KAS SUGEBA PRAJUOKINTI NET TUOS, KURIE DAŽNAI BŪNA SUSIRAUKĘ?

KAS SUGEBA PRAJUOKINTI NET TUOS, KURIE DAŽNAI BŪNA SUSIRAUKĘ?

561
0

Stand up komedijos žanras yra tas raktas, kuris gali atrakinti dureles net į paties nuožmiausio skeptiko širdį. Kad viskas sektųsi lyg sviestu patepus, trūksta tik smulkmenėlės – juokingų istorijų pasakotojo gebėjimo pralinksminti klausytojus savo pasakojama istorija. Šiandien šios rūšies žanras Lietuvoje sparčiai vystosi, juokingų istorijų pasakotojų gretas papildo vis nauji nariai. Jie žiūrovams prisistato su pačių sukurtu, ar rašytojų humoristų parašytu tekstu.

Kokias raiškos priemones yra leidžiama naudoti komikams pasakoriams?

Stand up komikai pasakoriai, bendraudami su publika, gali naudoti visas jiems patogias išraiškos priemones, kurios padėtų prajuokinti žiūrovus. Pasitaiko, kai šio žanro atlikėjai naudoja lentą su žymekliu, kad galėtų ką nors užrašyti ar pavaizduoti grafiškai.

Kartais jie naudoja nešvankybes savo pasakojimuose, ir niekas dėlto nepyksta, nes visi supranta, jog pasakorių tikslas – kuo greičiau prajuokinti žiūrovus. Tačiau ne visada blevyzgos yra pats tinkamiausias gero humoro pavyzdys

Kokiose vietose dažniausiai pasirodo komikai pasakoriai?

Įprastai komikai bendravimui su publika renkasi nedidelius barus, užeigas arba kamerinio pobūdžio patalpas, nes jie neturi tikslo pritraukti didelius kiekius žmonių. Kartais jie yra kviečiami dalyvauti korporatyviniuose vakarėliuose, asmeninio pobūdžio šventėse.

Be to, akivaizdu, jog vienam atlikėjui tikrai nėra lengva sutelkti ir ilgesnį laiką išlaikyti gausia susirinkusios auditorijos dėmesį. Tiesa, pasaulyje atsiranda vienas kitas juokintojas, kuriam į savo pasirodymus pasiseka sukviesti pilnas koncertines sales žiūrovų.

Koks pasakojimo žanro atlikėjas Lietuvoje jau yra įgijęs solidesnį publikos pripažinimą?

Jau prieš keletą metų buvęs „Humoro klubo“ narys Mantas Katleris ryžosi pradėti veikti savarankiškai ir per septynetą metų jam pavyko savo pusėn patraukti didžiąsias šalies pramogų arenas. Savo pasirodymams komikas idėjų randa gyvenimiškose situacijose bei šalies visuomenę audrinančiose aktualijose.

Ruošiamą programą jis tobulina keletą savaičių. Jo žodžiais, publikai visada įdomu klausytis apie tarpusavio santykius, nesvarbu, ar jie būtų geri, ar prasti. Atlikėjas subtiliai užsimena, kad po rimta jo veido išraiška slypi jautraus žmogaus siela. Liūdniausiai jam būna tada, kai publika būna vangi, abejinga, nerodanti atsakomojo ryšio.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia