Pradinis Švietimas Druskininkuose buvo sūru iki saldumo

Druskininkuose buvo sūru iki saldumo

849
0

Siesikų gimnazijos Erasmus+projekto apie ekologiją mokiniai lankėsi Druskininkuose. Įdomiausia išvykos dalis buvo sūri pamoka – tai linksma atrakcija+edukacija su druska skulptoriaus Tauro Česnulevičiaus kūrybinėse dirbtuvėse. Skulptorius yra sukūręs daugybę skulptūrų iš druskos, kurias galėjome apžiūrėti ir paliesti. Ragavome unikalios Druskininkų druskos, rankomis liejome druskos kūrinius, patys formavome, skobėme, patyrėme tikrą kūrybos džiaugsmą, o druskos minčių sienoje palikome savo autografą. Kodėl druska? Ogi todėl, kad kurorto pavadinimas „sūrus“, todėl, kad tik šiame mieste yra Druskonio ežerėlis, todėl, kad pirmasis liaudies gydytojas čia buvo Sūrutis, o žmonės, kurie vertėsi „sūria veikla“, buvo vadinami tiesiog druskininkais.

Druskininkų gydykloje ir grožio šaltinyje ragavome Druskininkų mineralinius vandenis, tokius kaip ,,Aušra“, ,,Druskininkai“. Kai kurie iš jų labai sūrūs ir ne visiems patiko, bet į namus visi norėjo parvežti paragauti. Taip pat grožėjomės narcizų ir sakurų parku.

Aplankėme ir nuostabią ekspoziciją ,,Girios aido“ muziejuje. Gyvūnų ir paukščių iškamšos tikrai vertos dėmesio.  Čia taip pat eksponuojamos parodinės šalies peizažų bei gyvūnų nuotraukos, Lietuvos tautodailininkų darbai. Miško pasivaikščiojimo take aplink muziejų eksponuojamos kai kurios retos Lietuvos medžių rūšys ir didesnės medinės skulptūros, stogastulpiai, suoliukai ir kiti dekoratyvūs medžio drožiniai, kurių autoriai – žinomi šalies tautodailininkai.

Išvyka finansuojama iš Erasmus+ projekto, suteikiančio galimybę keliauti ir pažinti visiems gerai besimokantiems, puikiai besielgiantiems ir projekte įvairias veiklas atliekantiems mokiniams,  lėšų.

Erasmus+ projekto „3C‘ship: climate change, culture and citizenship“

koordinatorė Violeta Grigaliūnienė

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia