Pradinis Verslas Ukmergės verslas Daugiau nei 10 tūkst. Ukmergės rajono gyventojų pajamas jau deklaravo

Daugiau nei 10 tūkst. Ukmergės rajono gyventojų pajamas jau deklaravo

4573
0

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Vilniaus AVMI) informuoja, kad šiemet Ukmergės rajono gyventojai besibaigiant deklaravimui pateikė daugiau kaip 10 tūkst. pajamų deklaracijų, t. y. 41 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu 2017 m. Pagal pateiktas deklaracijas daugiau nei 6 tūkst. gyventojų bus grąžintos pajamų mokesčio permokos.


„Kelerius pastaruosius metus pastebime, kad gyventojai pajamas ir turtą aktyviai deklaruoja nuo pat pirmųjų dienų, kai paskelbiamos preliminariosios deklaracijos. Džiugina tai, kad Ukmergės rajono gyventojai taip pat gerai žino savo pareigas. Tikimės, kad jų pavyzdžiu seks ir tie, kurie dar tik planuoja pateikti deklaracijas, taip bus sutaupyta visų mokesčių mokėtojų pinigų, kurių nebereikės leisti įvairiems laiškams, priminimams siųsti ar kitoms administracinėms išlaidoms,“ – sako Vilniaus AVMI viršininkė Edita Glumbakienė.

Nors dar yra laiko iki gegužės 2-osios dienos, tačiau mokesčių administratorius pataria neatidėti deklaravimo paskutinėms dienoms. „Ypač norime atkreipti tų gyventojų dėmesį, kurie abejoja galimybėmis savarankiškai pateikti deklaracijas, todėl siekiant sklandaus deklaravimo proceso raginame kaip galima skubiau atvykti į Ukmergės poskyrį“ – pataria E. Glumbakienė, pažymėdama, kad gyventojai gali deklaracijas pateikti ir savarankiškai, nevykdami į aptarnavimo padalinius. Be to, gyventojai, kurie deklaracijas teikia tik norėdami pasinaudoti lengvatomis ir susigrąžinti mokestį, tą padaryti gali ir po gegužės 2 d. Mokestis gali būti grąžintas už einamuosius ir 5 praėjusius metus.

Vilniaus AVMI primena, kad pajamų deklaracijas šiemet privalo pateikti gyventojai, vykdę individualią veiklą, pardavę trejus metus nuosavybės teise neišlaikytą transporto priemonę ar dešimt metų nuosavybės teise neišlaikytą nekilnojamąjį turtą, gavę didesnes nei 500 eurų palūkanas už indėlius ir ne nuosavybės vertybinius popierius pagal sutartis, sudarytas nuo 2014 m., gavę nuomos pajamų iš gyventojų, iš artimųjų gavę didesnes nei 2500 eurų dovanas (pinigais ar kilnojamaisiais daiktais) arba didesnes nei 2500 eurų dovanas iš kitų gyventojų, bet kokių pajamų gavę iš užsienio valstybės ir pan., ir, be abejo, gyventojai, norintys pasinaudoti mokesčių lengvatomis bei susigrąžinti dalį mokesčių. Pajamų deklaracijas taip pat reikia pateikti, jeigu gyventojui buvo pritaikytas per didelis neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD) ir dėl to privalu sumokėti dalį gyventojų pajamų mokesčio arba buvo taikytas per mažas NPD ir dalį mokesčio galima susigrąžinti. Kaip ir kasmet, pajamas deklaruoti turi gyventojai, ėję Gyventojų turto deklaravimo įstatyme nurodytas pareigas, ir jų sutuoktiniai.

Vilniaus AVMI atkreipia gyventojų dėmesį, kad šiais metais apsidraudusieji gyvybės draudimu ar papildomai kaupiantieji III pakopos pensijų fonduose 15 proc. gyventojų pajamų mokesčio galės susigrąžinti nuo bendros gyvybės draudimo įmokų ir (ar) įmokų į pensijų fondus sumos, neviršijančios 2 tūkst. eurų, o grąžintina pajamų mokesčio permokos suma bus ne didesnė kaip 300 eurų.

Deklaracijas ar prašymus pervesti paramą paprasčiausia pateikti prisijungus prie VMI Elektroninio deklaravimo sistemos (EDS) arba pasinaudojus programėle „e.VMI“, kurią gyventojai gali parsisiųsti iš „Google Play“ ir „App Store“ parduotuvių, taip pat iš VMI interneto svetainės http://www.vmi.lt/cms/mobiliosios-programeles. „e.VMI“ skirta populiariausioms „iOS“ ir „Android“ operacinėms sistemoms, tinka planšetiniams kompiuteriams ir išmaniesiems telefonams, o norintieji pranešti apie nevykdomus mokestinius įsipareigojimus gali anonimiškai tai padaryti naudodamiesi programėle „Pranešk“. Ją taip pat rasite minėtoje VMI svetainėje.

Išsamią informaciją apie pajamų ir turto deklaravimą gyventojai ras VMI interneto svetainėje www.vmi.lt (Gyventojams -> Aktualu -> Gyventojų pajamų ir turto deklaravimas už 2017 metus).

VMI primena, kad savarankiškai aktualią informaciją mokesčių klausimais, seminarų dalijamąją medžiagą, paaiškinimus ir komentarus galima rasti adresu www.vmi.lt. Pasikonsultuoti su VMI specialistais mokesčių klausimais galima paskambinus telefonais 1882 arba +370 5 255 3190. Telefonu suteikta konsultacija yra lygiavertė rašytinei, nes pokalbiai įrašomi ir saugomi 5 metus.

Informaciją apie VMI veiklą galite sekti ir socialinio tinklo „Facebook“ oficialiame VMI puslapyje

www.facebook.com/Valstybinemokesciuinspekcija.

vmi.lt

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia