Apsimetėlis pareigūnas atėmė mašiną

  1247
  0

  masin_copyBirželio 9 d.,  23.30 val. į Vilniaus apskrities VPK Ukmergės r. policijos komisariatą kreipėsi Latvijos Respublikos pilietis  A.T. (g. 1987 m.), gyv. Rygoje, Latvijoje.

  A.T. pranešė, kad apie 17.50 val. važiuojant automobiliu „Audi A4“, kurio valst. nr. GT 6043, pagamintu 1994 m, iš Panevėžio į Vilnių, 42 autostrados kilometre jį sustabdė asmuo, vilkintis policijos pareigūno uniformą ir turėjęs paženklintą lazdelę. Policijos pareigūnu apsimetęs vyriškis priėjęs prie mašinos per langą papurškė vairuotojui į veidą, sudavė smūgį ir ištraukė iš automobilio. Tuomet pats atsisėdo į „Audi A4“ ir nuvažiavo.

  Nuvarytame automobilyje buvo A.T. asmens dokumentai, automobilio dokumentai, mobilus telefonas bei 20 000 eurų. Kadangi pakeleivingos mašinos nesustojo, A.T. pėsčiomis atėjo į Ukmergę ir kreipėsi į policiją. Dėl plėšimo A. T. padaryta 21847 eurų materialinė žala.

  Asmenis, nurodytu metu, važiavusius autostrada ir mačiusius minėtą įvykį, prašome atsiliepti ir paskambinti į policiją tel. 112 arba 8-340-60417 Kriminalinės policijos skyriaus viršininkei Ingai Malinauskienei.

  Per pastaruosius metus Ukmergės rajone tai yra pirmas toks nusikaltimas, kai kelyje automobilį stabdo policijos pareigūnu apsimetęs asmuo. Ukmergės r. policijos komisariato viršininko pavaduotojas Aidas Dutkus atkreipia vairuotojų dėmesį, kad magistraliniuose keliuose paprastai transporto priemones stabdo patrulinės tarnybos pareigūnai, vilkintys tvarkingą uniformą, stabdymui naudojantys skritulį su raudonu atšvaitu, o netoliese turėtų būti tarnybinis specialiomis spalvomis pažymėtas automobilis. 

  Jeigu vairuotojui kyla įtarimų, patariama neišlipti iš automobilio, iki galo neatverti lango ir neišjungti variklio, kol neįsitikinsite, kad tai policijos pareigūnas. Kilus įtarimams, vairuotojai turi teisę paprašyti parodyti tarnybinį pažymėjimą. Tamsiuoju paros metu policijos pareigūnas, stabdydamas transporto priemonę, turi vilkėti uniformą su šviesą atspindinčiais elementais (vilkėti specialiąsias liemenes, mūvėti
  rankogalius ar turėti kitus šviesą atspindinčius elementus).

  Patrulyje turi dirbti ne mažiau kaip du policijos pareigūnai, turintys specialiomis spalvomis nudažytą ir policijos skiriamaisiais ženklais pažymėtą automobilį, stabdyti transporto priemonę gali šviečiančia reguliuotojo lazdele arba minėtu šviesą atspindinčiu skrituliu, įjungus patrulinio automobilio mėlynos ir (arba) raudonos spalvos švyturėlius.

  Vilniaus apskrities VPK Ukmergės raj. PK informacija

  vilkmerge.lt archyvo nuotr.

  Atsakyti:

  Prašome įrašyti komentarą
  Prašome įvesti vardą čia