Pradinis Švietimas Stadiono ir praktinio mokymo centro statybos – oficialiai atidarytos

Stadiono ir praktinio mokymo centro statybos – oficialiai atidarytos

1444
0

stat5

Birželio 10 dieną, Ukmergės Technologijų ir verslo mokykla, oficialiai atidarė mokyklos medienos technologijų ir baldų gamybos inovacijų praktinio mokymo centro ir stadiono statybas ir į pamatus įleido po kapsulę su linkėjimais būsimoms kartoms.

Į atidarymą susirinko nemažai svečių: mokyklos tarybos pirmininkas, UAB „JOLAND“ direktorius Jonas Vyčas, rajono vicemeras Regimantas Baravykas, savivaldybės tarybos narys Rolandas Janickas, Sporto centro treneris Artūras Sakas ir kt., taip pat dalyvavo ir mokyklos darbuotojai. Naujų statybų pašventinti buvo pakviestas Švč. Trejybės bažnyčios klebonas Dainius Lukonaitis.

stat1

stad1

Projekto „Medienos ir baldų technologijų gamybos praktinio mokymo centro statyba” vertė beveik 7 mln.Lt, 75 proc. sudaro ES lėšos, o 25 proc. valstybės lėšos. Skirtingai nei kituose mokyklos projektuose, šiame projekte didžiąją dalį sudarys įranga, kuri bus labai šiuolaikiška. Greitu laiku bus skelbiamas konkursas jai pirkti ir beveik už 4 mln. lt bus įsigyta įvairiausios įrangos baldininkų mokymui.

Šiame mokymo centre bus numatyta baldų gamyba iš plokštės, metalo, stiklo, šiek tiek įrangos skirta ir gamybai iš medžio masyvo. Centras tarnaus ne tik Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos moksleiviams, bet ir kitų mokyklų atitinkamų profesijų mokiniams, kurie atvažiuos čia atlikti praktikų. Taip pat tikimąsi, kad šis centras bus patrauklus ir rajono bendrojo lavinimo moksleiviams.

stat3Po trumpos įžangos, į statomo centro pamatus buvo įleista kapsulė būsimoms kartoms, kurioje įrašyti tokie žodžiai:”Mokyklos gyvenimo juostoje įaudžiame dar vieną svajonę, pradedame statyti medienos technologijų ir baldų gamybos inovacijų praktinio mokymo centrą. Tikimės ir viliamės, kad ši svajonė pakils aukštai ir mūsų pradėtą darbą tęsite Jūs, nes tūkstantmečio mylių kelias prasideda nuo vieno žingsnio. Pajuskite tą medžio šilumą, būkite tvirtais ąžuolais, stiprybės, kūrybiškumo. Lai ši diena bus tvirtas ir gražus žingsnis rytdiena”. Kapsulę į pamatus įleisti buvo pakviesti ir mokyklos tarybos pirmininkas Jonas Vyčas bei rajono vicemeras Regimantas Baravykas.

stat5

Centrą stato UAB „Ekonomiškos statybos centras” iš Panevėžio, projektavo UAB „Panevėžio miestprojektas”.

Pasak mokyklos direktoriaus Jono Cesevičiaus, šio centro statybos, lyginant su kitais projektais, kol kas vyksta sėkmingai.

stad8Dar vienas projektas, kurio bendra vertė 10 mln. litų, tai projektas susijęs su sportu. Vieną dalį – sporto salės statybas – pavyko įgyvendinti, o šiemet pradėta antra projekto „Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos sporto komplekso statyba” dalis – statomas stadionas, kurio vertė 5 mln. Lt.

Stadionas bus taip pat labai šiuolaikiškas – jame bus futbolo aikštė, dvi universalios aikštės krepšiniui ir tinkliniui, bus lauko teniso aikštynas, bėgimo takai. Stadionas bus aptvertas ir apšviestas, įrengtos sėdimos vietos. Statybos itin sudėtingos, nes yra itin dideli aukščių skirtumai – žiūrint nuo sporto salės iki žemiausio stadiono krašto – apie 13-14 metrų. Todėl teko vežti labai daug žemių.

Visas šis projektas buvo planuotas iš anksto, buvo pakeista žemės paskirtis, atlikti kiti darbai ir praeitais metais pradėtos vykdyti statybos. Kaip pasakojo direktorius, projektas itin sunkus ir darbai eina labai sunkiai, tačiau stadioną tikimąsi pabaigti ar bent artėti link pabaigos jau kitais metais. Stadioną projektavo ir šiuo metu vis dar tęsia projektavimo darbus UAB „Panevėžio miestprojektas”, o stato AB „Ukmergės statyba”. Šiais metais tikimąsi pabaigti įrengti aikštelę.

stat7
Į stadionio „pamatus” buvo įleista kapsulė, kurioje įdėti tokie žodžiai: „Sportas mūsų sveikata, sportas – meilė ir taika, jei sportuosime jauni, užaugsime ne tik protingi, bet ir dideli”.

stat9

stat11

vilkmerge.lt

{youtube}dAPROkAkH_g{/youtube}

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia