Pradinis Gyvenimas Laisvalaikis Ansambliui „Cantilena“ – jau antra „Aukso paukštė“

Ansambliui „Cantilena“ – jau antra „Aukso paukštė“

1701
0

Lietuvos nacionalinis kultūros centras paskelbė konkurso „Aukso paukštė“ nominantus. Tai pats prestižiškiausias šalies mėgėjų meno kolektyvų ir jų vadovų apdovanojimas. Šiais metais nominaciją „Geriausias vokalinis ansamblis ir vadovas“ gavo Ukmergės kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Cantilena“ ir jo vadovė Daiva Petrikienė. Tai vienintelis rajono kolektyvas „Aukso paukšte“ apdovanotas jau antrą kartą.

Apie kolektyvą, jo pasiekimus, nuoseklų darbą ir apdovanojimą kalbamės su ansamblio „Cantilena“ vadove Daiva Petrikiene.

Ansamblį 1998 m. subūrė ir iki šiol jam vadovauja Daiva Petrikienė. Jau 2002 m. ansamblis buvo įvertintas kaip „Geriausias debiutantas“. O šiais metais jis nominuotas kaip „Geriausias vokalinis ansamblis ir vadovas“.

Vadovė mano, kad šią nominaciją „Cantilena“ sulaukė už pastarųjų metų veiklą, kryptingą darbą ir sėkmę – koncertinę, konkursinę veiklą. Ją atspindi ir kolektyvo kelionės, koncertai, dalyvavimas įvairiuose, tame tarpe ir tarptautiniuose, konkursuose.

D. Petrikienė, paklausta kaip pavyksta kasmet garsinti Lietuvą ir Ukmergę kelionėse, išvykose, atsakė, kad yra planas, manymas, kad koncertinė, kultūrinė veikla yra kelias į kolektyvo brandą. Ir kai gerai sekasi, gaunami pakvietimai. Todėl natūralu, kad dalyvaujama įvairiuose projektuose, tarptautiniuose konkursuose, koncertuose, kelionėse.

Kalbėdama apie užsienio keliones vadovė paminėjo tik kelias, nors „visos jos garbingos ir reikalingos“. 2000 m. ansamblis dalyvavo Lietuvių jubiliejinėse dienose Romoje – giedojo šv. Jono Bazilikoje Laterane ir šv. Petro Bazilikoje Vatikane. Ansamblis dalyvavo pasaulio chorų olimpiadoje Rygoje 2014 m., kur laimėjo sidabro diplomą. Tais pačiais metais tarptautiniame chorų festivalyje-konkurse „Isola Del Sole“ (Gradas, Italija) – aukso diplomą. 2017 m. „Cantilena“ atstovavo Lietuvai tarptautiniame chorų festivalyje „On Stage in Lisbon“ (Portugalija), 2018 m. – tarptautiniame chorų festivalyje „Istramusica“ (Kroatija). Tai tik keletas užsienio kelionių. Visas išvardinti būtų sudėtinga.

Įsiminė kelionė į Ameriką. Ten užmegzti ryšiai su Amerikos lietuviais – jie žadėjo taip pat atvažiuoti į Ukmergę. 2019 m. lankytasi Balzeko Lietuvių kultūros muziejuje, Čikagos lietuviškosios švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčioje, koncertuota iškilminguose Kovo 11-osios minėjimo renginiuose bei per šv. mišias giedota lietuvių parapijiečių bažnyčiose.

Užsimezgę ryšiai ukmergiečių kelione nesibaigė. Vėliau į Ukmergę buvo atvykusios dvi delegacijos iš JAV. Svečiai lankėsi Prezidento A. Smetonos gimtinėje, klausėsi „Cantilenos“ koncertų, apžiūrėjo Ukmergę. Planuota toliau bendradarbiauti, tik sutrukdė pandemija, bet vyksta susirašinėjimas ir tikimasi, kad ryšiai atsinaujins.

Paklausta, ar nesudėtinga kasmet važiuoti? Juk reikia ir lėšų, ir pasiryžimo, gero repertuaro, vadovė paminėjo, kad tai ir paprasta, ir nepaprasta. Reikia sukurti meninę programą, dainininkėms pasiruošti ir gauti lėšų. Reikia galvoti kaip įgyvendinti projektą, kaip išdėlioti lėšas, iš kur jų gauti. „Bet tai kažkaip pavyksta,“ – pasidžiaugė vadovė.

Bet ansamblio dalyvės, pirmiausia, yra mamos, žmonos. Ar išleidžia šeimos? D. Petrikienės teigimu, šeimos labai stiprios ir gražios. Visos šeimos mėgsta kultūrines veiklas. Ir didžiuojasi, ir džiaugiasi atvertomis durimis į pasaulį, praplėstą akiratį. Todėl ir kolektyvui vadovauti paprasta. Kai kolektyvas mėgsta būti kartu, jis turi tikslą.

Artimiausiuose „Cantilenos“ planuose – nominacijos „Aukso paukštė“ įteikimas. Jeigu viskas klostysis sėkmingai, tai liepos mėnesį, miesto šventės metu, bus surengta šventė-koncertas.

Gimusi Ukmergėje, Daiva Petrikienė baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją. Dirba Ukmergės meno mokykloje jaunučių ir jaunių chorų vadove. 2005 m. Respublikinės moksleivių dainų šventės vyriausioji dirigentė, nuo 1998 m. – rajoninių, regioninių dainų švenčių dirigentė. 2007 m. jai suteiktas Ukmergės rajono Geriausio metų mokytojo vardas. 2015 m. skirta nominacija „Už pasiekimus žmogiškojo kapitalo ugdymo srityje“ ir kunigaikščio Gedimino vardo II laipsnio apdovanojimas.

1999 m. tuometinis Lietuvos liaudies kultūros centras ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondas įsteigė metų nominacijas „Aukso paukštė“ geriausiems mėgėjų meno kolektyvams ir jų vadovams. Tai aukščiausias mėgėjų meno apdovanojimas Lietuvoje. „Aukso paukštės“ apdovanojimais siekiama pristatyti bei pagerbti geriausius metų chorus, folkloro ir šokių ansamblius, teatrus, liaudiškos muzikos kapelas, liaudies muzikos ir pučiamųjų instrumentų orkestrus, jų vadovus, tautinei kultūrai nusipelniusias asmenybes. Apdovanojimai rengiami kiekvienais metais kovo–balandžio mėnesiais. Dėl Lietuvoje ir pasaulyje susidariusios padėties, apdovanojimai nukelti į šių metų rudenį.

bty

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia