Pradinis Gyvenimas Patarimai Kokie ženklai išduoda, kad šuo gali būti alergiškas maistui?

Kokie ženklai išduoda, kad šuo gali būti alergiškas maistui?

662
0

Maistinė alergija gali būti pavojinga ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Pastaruoju metu veterinarai vis dažniau diagnozuoja  maistinę alergiją, kuri pasireiškia šunims. Apie galimą alergiją išduoda tam tikri simptomai, apie kuriuos netrukus pakalbėsime.

Pagrindiniai alergijos simptomai

Nors alergijos simptomai gali būti skirtingi, tačiau naudinga aptarti pasitaikančius dažniausiai. Vienas jų – rudos ašarų dėmės, kurias dažnai pastebi šviesaus kailio šunų augintojai. Šis simptomas pasireiškia dėl amino rūgščių disbalanso ir netinkamo baltymų šaltinio: būtent todėl ašaros tampa ne skaidrios, bet rudos. Apie maistinę alergiją taip pat dažnai išduoda pakitusi odos ir kailio būklė. Oda gali parausti, gali atsirasti spuogelių ar dėmelių. Šuo gali dažnai kasytis, taip pat gali laižyti pėdutes. Dėl  nuolatinio pėdučių laižymo gali parausti tarpupirščiai, nes čia susidaro palanki terpė bakterijų dauginimuisi. Galimi ir kiti alergijos simptomai, tokie kaip virškinimo sutrikimai, pilvo pūtimas, pakitusi išmatų forma, ir t.t. Dėl šių pasireiškiančių simptomų augintinis gali tapti liūdnas ir vangus.

Kaip kovoti su alergija?

Kai nustatoma, kad šuo yra alergiškas maistui, jam yra skiriamas specialus pašaras. Platų tokio maisto pasirinkimą galite įsigyti iš Evet.lt. Labai svarbu tai, kad šuns mitybos racionas būtų griežtai kontroliuojamas: pasirūpinkite, kad augintinis nerankiotų maisto likučių lauke, negautų maisto nuo stalo, ir t.t. Jei to nepaisysite, alergijos simptomai niekur nesitrauks.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia