Pradinis Verslas Rėmėjų medžiaga Kokie atributai sudaro dekoratyvinį namų, sodo ar kiemo apšvietimą?

Kokie atributai sudaro dekoratyvinį namų, sodo ar kiemo apšvietimą?

485
0

Lietuvoje jau tampa įprastu reiškiniu dekoratyvinis privačių valdų aplinkoje naudoti dekoratyvinį apšvietimą. Kraštovaizdžio dizainerių nuomone, šis apšvietimas ne tik leidžia tamsiuoju paros metu jaustis saugiai, bet ir suteikia aplinkai daug papildomo grožio. Visomis tokiam apšvietimui reikalingomis priemonėmis prekiauja internetinė įmonė: https://blinky.lt/.

Kokias vietas namų valdose pirmiausiai reikia apšviesti?

Vakare ir naktį galima apšviesti patį namą, sodo takelius, slėpiningesnes jo vietas, atskirus medžius ir kitą augmeniją. Pirmiausiai vis dėlto savo namų kieme ir sode reiktų apšviesti takus. Tam reikalui geriausiai tinka į žemę įleidžiami šviestuvai, kurie išryškina takų linijas, apšviečia šalia jų augančią augmeniją.

Kaip mano apšvietimo specialistai, vien takų paviršiaus apšvietimui labiausiai tinka šaltų spalvų šviesa. Tačiau ji netinka ryškių spalvų žiedams apšviesti. O jeigu sode nėra įrengtų takų, tada tinkamiausias apšvietimas – sodo vejoje išmėtyti šviečiantys burbulai. Jie idealiai paryškina modernios architektūros pastatus.

Kaip pasitarnauja dekoratyvinis sodo aplinkos apšvietimas?

Dekoratyvinis apšvietimas yra naudojamas tam, kad išryškintų sodo augalų žiedus, krūmų augmenijos formas ir jų tūrį. Augalams netinka šaltų spalvų šviesos, tačiau reikia nepamiršti ir to, kad raudonos ar kurios kitos labai ryškios spalvos šviesa labai greitai išvargina akis, net pradeda jas erzinti.

Kaip galima namuose išradingai pritaikyti dekoratyvinį apšvietimą?

Dekoratyvinis apšvietimas patalpų viduje yra skirtas norimai emocinei nuotaikai sukurti. Atitinkamai apšvietus pasirinktus namų objektus – architektūrinius akcentus, baldus, paveikslus ir kitus objektus galima sukurti beveik pasakišką atmosferą. Namuose šis apšvietimas dažniausiai formuoja švelnią prieblandą, kurioje malonu šnekučiuotis su namiškiais arba svečiais. Tuo tikslu geriausia naudoti toršerus, ant stalų pastatomus dekoratyvinius šviestuvus, LED juostas arba girliandas.

Patalpos vidinės nuotaikos sukūrimas tiesiogiai priklauso nuo to, kurioje vietoje yra pastatomi dekoratyviniai šviestuvai. Pavyzdžiui, jei žibintą pastatysi šalia vazos su šakota kambarine gėle, jos ant sienos krentantis šešėlis atrodys paslaptingai ir išraiškingai. Taip pat galima meniškai įdomaus dizaino toršerą pastatyti tarp dviejų aukštaūgių kambarinių gėlių, tada kambaryje bus sukurta itin jauki ir iškalbinga aplinka.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia