Pradinis Lietuvos naujienos Valstybės kontrolė atvėrė duomenis Lietuvos atvirų duomenų portale

Valstybės kontrolė atvėrė duomenis Lietuvos atvirų duomenų portale

501
0

Siekdama kuo didesnio viešojo sektoriaus skaidrumo ir efektyvumo Valstybės kontrolė atvėrė institucijos duomenų rinkinius Lietuvos atvirų duomenų portale. Nuo šiol valstybinių auditų ir biudžeto politikos stebėsenos rezultatų duomenys bei administraciniai duomenys apie įstaigos veiklą visuomenei prienami ne tik Valstybės kontrolės interneto svetainėje, bet ir portale, kuriame atvirus duomenis teikia 166 viešojo sektoriaus organizacijos. Šioje platformoje duomenys pateiki formatu, leidžiančiu juos nuskaityti mašininiu būdu ir naudojant kompiuterines sistemas greitai ir efektyviai analizuoti, apibendrinti ir panaudoti didelius kiekius informacijos.

„Atviri duomenys daro teigiamą poveikį ne tik viešojo sektoriaus efektyvumui ir skaidrumui, bet ir kasdieniam piliečių gyvenimui, ekonomikai ir inovacijų plėtrai. Europos Sąjungoje atliktos studijos rodo, kad šalių narių pelnas iš atvirų duomenų sudaro milijardus eurų. Valstybės kontrolėje laikomės skaidrumo politikos, džiugu, kad vis daugiau institucijų supranta atvirų duomenų naudą ir buvo sukurta platforma, leidžianti viešojo sektoriaus duomenimis dalytis centralizuotai ir tokia forma, kuri užtikrina maksimalų jų panaudojimo efektyvumą“, – teigė valstybės kontrolierius Mindaugas Macijauskas.

Valstybės kontrolė ne vienerius metus kalba apie viešojo sektoriaus duomenų atvėrimo visuomenei svarbą. 2016 m. atlikto audito metu buvo vertintas viešojo sektoriaus duomenų atvėrimas, o audito ataskaitoje buvo konstatuota, kad dėl reglamentavimo ir techninių kliūčių nebuvo sukurta efektyvi ir patogi duomenų dalijimosi platforma. Šiandien tokia platforma jau sukurta, prie jos prisijungia vis daugiau institucijų, o viešojo sektoriaus duomenų atvėrimo pokyčius įvertinsime 2023 m. rudenį pradedamame audite.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia