Pradinis Švietimas Ukmergiškiai karjeros mokymo paslapčių sėmėsi Panevėžyje

Ukmergiškiai karjeros mokymo paslapčių sėmėsi Panevėžyje

631
0

Baigdamas mokyklą jaunas žmogus atsiduria kryžkelėje, kuri dažnai lemia visą tolesnį jo gyvenimą – kur stoti, kokią specialybę pasirinkti, ką noriu dirbti? Apsisprendimą dažnai lemia mokytojai, tėvai ar globėjai, draugai, ar įdomūs pavyzdžiai. Tačiau šis sprendimas yra sunkus ir sudėtingas, vienu patarimu jo neišspręsi – sprendimui reikia ruoštis visus mokyklinius metus. Šį sprendimą turėtų palengvinti šiais mokslo metais mokyklose pradėję dirbti nauji žmonės – karjeros specialistai.

Kadangi tai nauja profesija, nauji iššūkiai ir uždaviniai pedagogams, jiems reikia to patiems mokytis. Planuoti darbus, galvoti, kaip sudominti vaikus, kaip jiems pateikti specialybes, kaip paaiškinti, kokios tendencijos yra ir bus darbo rinkoje, kokių specialybių reikės ateityje. Šiuo atveju pedagogams pagelbėti gali specialistai, jau daug metų dirbantys darbo karjeros srityje, savo darbo profesionalai iš įvairių verslo ar gamybos sričių.

Kelioms dešimtims mokytojų, pradėjusių dirbti karjeros specialistais, pirmus mokymus Panevėžyje surengė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Kartu su įvairių šalies rajonų pedagogais mokymuose dalyvavo ir ketvertas mūsų rajono atstovų.

Čia būrys pedagogų išklausė pasakojimus apie Mokomųjų mokinių bendrovių veiklą, apie mokytojo darbą palengvinančias ir mokinius sudominančias priemones karjeros specialisto veikloje ir galimas panaudoti mokymų metu, pagilino žinias apie kalbų įtaką karjerai, bendravimui su užsieniečiais. Sužinojo apie vienos didžiausių Europoje įmonių, kuri gamina priekabas krovininiams automobiliams, filialo Lietuvoje veiklą ir techninių specialybių darbuotojų trūkumą. Jį lemia tai, kad vis mažiau mokinių renkasi inžinierines profesijas.

Ir sutarė dėl kitų susitikimų, tiek virtualioje erdvėje, tiek kontaktiniuose mokymuose.

Nuotraukoje: Ukmergės atstovai mokymuose su Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos viceministre Agne Kudarauskiene.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia