Pradinis Švietimas Šiaurės šalių literatūros savaitė Siesikų pagrindinėje mokykloje

Šiaurės šalių literatūros savaitė Siesikų pagrindinėje mokykloje

639
0

Kasmet tamsiausią metų mėnesį – lapkritį – Baltijos ir Šiaurės šalyse organizuojama Šiaurės šalių literatūros savaitė, kurios tikslas – susirinkti žvakių šviesoje ir kartu garsiai skaityti. Šiais metais ši graži akcija, kurioje aktyviai dalyvavo ir Siesikų pagrindinės mokyklos bibliotekininkės Onos Motiejūnienės ir lietuvių kalbos mokytojos Rasos Kuliavaitės suburti mokiniai, vyko lapkričio 14-18 dienomis.

Minėtą savaitę kasryt į jaukiai įrengtą skaityklos kampelį bibliotekininkės po vieną klasę sukviesti ikimokyklinukai bei pradinių klasių mokiniai žibinto šviesoje kartu su lietuvių kalbos mokytoja skaitė ir aptarė šmaikščią Malin Kivelä, Martin Glaz Serup knygelę „Jei sutiktum lokį“. Bibliotekininkė mažiesiems padėjo įgyti ir geografinių žinių: mokiniai mokėsi žemėlapyje rasti ir parodyti Šiaurės šalis.

5-8 klasių mokiniai ne tik garsiai skaitė šiais metais rekomenduotos, žmogaus ryšį su gamta atskleidžiančios Patrik Svensson knygos ,,Apie ungurius ir žmones. Mįslingiausios žuvies istorija” ištrauką, bet ir savo žinias apie Šiaurės šalis pasitikrino viktorinoje ,,Meška Šiaurėje“. Atliekant interaktyvias užduotis nepralenkiama buvo aštuntokė Aistė Veselkaitė, antroji vieta atiteko septintokui Edvinui Pažūsiui, o trečioji – jo klasės draugei Laisvei Butvilavičiūtei.

Tikimės, kad jaukiai ir prasmingai šios akcijos metu kartu praleistos akimirkos paskatins mokinius aktyviau domėtis literatūros pasauliu ir daugiau skaityti.

Rasa Kuliavaitė

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia