Pradinis Verslas Ukmergės verslas Ukmergės rajone nedidelis verslo liudijimų skaičiaus mažėjimas

Ukmergės rajone nedidelis verslo liudijimų skaičiaus mažėjimas

4227
0

vmi6Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Vilniaus AVMI) informuoja, kad 2017 metų sausio–vasario mėnesiais ne mažiau kaip 370 Ukmergės rajono gyventojų įsigijo verslo liudijimus, kai tuo pačiu laikotarpiu 2018 m. skaičius sumažėjo iki 314 gyventojų.

„Pastebime, kad gyventojai šiame rajone 2018 m. pradžioje mažiau registruoja savarankišką veiklą įsigydami verslo liudijimus, tiek naudodamiesi Mano VMI sistema, tiek atvykę į teritorinius aptarnavimo skyrius“, – sako Vilniaus AVMI viršininkė Edita Glumbakienė, pažymėdama, kad mažėjantis susidomėjimas verslo liudijimais ir jų registravimu parodo, kad mokestiniai pakeitimai nuo 2018 m. sausio 1 d., galbūt turėjo įtakos savarankiškos veiklos registravimui.

Vilniaus AVMI duomenys rodo, kad šiemet Ukmergės rajone gyventojų pasirenkančių registruoti individualią veiklą su verslo liudijimu per Mano VMI sistemą skaičius nežymiai mažėjo. 2018 m. sausio–vasario mėnesiais ukmergiškiai elektroniniu būdu įsigijo 56 verslo liudijimus, o praėjusiais metais tuo pačiu laikotarpiu jų įsigyta 72.

Pernai Ukmergės rajone paklausiausios veiklos rūšys, kuriomis galima verstis įsigijus verslo liudijimą, buvo kirpyklų, kosmetikos kabinetų ir salonų, soliariumų veikla, prekyba tik ne maisto produktais ir prekyba.

Pažymėtina, kad tapę Mano VMI vartotojais mokesčių mokėtojai gali elektroninėje apskaitos kortelėje pasitikrinti savo mokestinį balansą, elektroniniu būdu gauti priminimus iš VMI apie mokėtinus mokesčius ir permokas, įsiregistruoti, išsiregistruoti ar keisti duomenis Mokesčių mokėtojų registre, el. būdu mokesčių administratoriui teikti dokumentus ar juos gauti.

Vilniaus AVMI primena, kad priklausančius mokesčius už įsigyjamą verslo liudijimą sumokėti galima pasinaudojant interneto bankininkyste, „Perlo“ terminaluose, Lietuvos pašto skyriuose, bankuose.

Daugiau naudingos informacijos gyventojai gali rasti VMI interneto svetainėje arba konsultacinėje mokesčių informacijos duomenų bazėje http://mic.vmi.lt. Išsamias konsultacijas telefonu 1882 teikia Mokesčių informacijos centro konsultantai.

Telefonu 1882 teikiamos konsultacijos įrašomos ir yra lygiavertės rašytinėms.

vmi.lt

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia