Pradinis Sportas Kitas sportas „Transgrancanaria“ 125 km bėgime G.Grinius užėmė antrąją, V.Žlabys – 8-ąją vietą

1495
0
varzybu-akimirka-500ab2c365b37

Ispanijai priklausančioje Gran Kanarijos saloje šeštadienį baigėsi kasmetinis 125 km ultramaratonas „Transgrancanaria“. Net du Lietuvos bėgikai šiais metais pateko į prestižinių ultramaratono varžybų dešimtuką.

Praėjusiais metais su rekordiniu laiku šį bėgimą laimėjęs Gediminas Grinius šiemet titulo neapgynė, tačiau iškovojo antrąją vietą.

Pirmąją vietą užėmė Norvegijos sportininkas Didrikas Hermansenas, trasą įveikęs per 13 valandų 41 min ir 23 sek. Lietuvio G.Griniaus laikas – 13:44.42 val.

Trečiąją vietą užėmė du sportininkai – ispanas Pau Capellas Gilas ir šveicaras Diego Pazosas (14:11.02).

Aštuntąją vietą varžybose užėmė kitas lietuvis Vaidas Žlabys.

Jis trasą įveikė per 14:30.17 val. ir paskutiniuose kilometruose aplenkė devintąją vietą užėmusį sportininką.

Du lietuviai lyderių dešimtuke bėgo nuo šeštadienio ryto, kai ties 82,5 km tarpiniu finišu G.Grinius buvo antras, o V.Žlabys – devintas. Ties 94 km žyma G.Grinius buvo nukritęs į trečiąją poziciją, tačiau jau 107 km tarpiniame finiše ir vėl buvo antras, vos 1 min. ir 14 sek. atsilikdamas nuo lyderio.

Vis dėlto per paskutiniuosius kilometrus G.Griniui nepavyko pasivyti norvego.

„Transgrancanar“ bėgimo varžybose sportininkai bėga per kalnuotą Gran Kanarijos salą. Bėgikai gali varžytis keliose distancijose – 19, 31, 44, 83 ir 125 km.

Ilgiausioje lenktynių distancijoje trasą reikia įveikti per ne ilgiau nei 30 valandų. Aukščiausiame taške (84-ajame km) bėgikai pakilo į 1930 m. virš jūros lygio aukštį.